لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۴۵

تلاش غواصان در اعماق دریا برای یافتن اجساد قربانیان پرواز ایرآسیا


تیم های جستجو روز دوشنبه از شرایط آرامتر دریای جاوه استفاده کردند و به جستجوها برای یافتن اجساد سرنشینان و لاشه هواپیمای ایرآسیا ادامه دادند.

هواپیمای مسافربری ایرباس ایرآسیا با ۱۶۲ سرنشین یکشنبه هفته گذشته در دریای جاوه سقوط کرد. این هواپیما از سورابایا در اندونزی به سنگاپور می رفت.

مقامات تلاش دارند تا غواصان را به منطقه وسیعی بفرستند، جایی که پنج شی بزرگ که گمان می رود قطعات هواپیما باشد، در آنجا پیدا شده است.

هوای بد هفته گذشته باعث وقفه در جستجوها شد. تاکنون هویت ۹ جسد از ۳۴ جسد پیدا شده مشخص شده است.

اداره هواشناسی اندونزی گفته است شرایط آب و هوایی یکی از عوامل سقوط هواپیما به دریای جاوه بوده. یافته های این سازمان که در تارنمای آن منتشر شده، به چندین پرواز دیگر طی دهه گذشته اشاره کرده که در جریان توفان های این منطقه، با مشکلاتی نظیر خرابی موتور هواپیما و توربولانس های شدید مواجه بوده اند.

بنابر گزارش‌ها خلبان هواپیمای ایرباس ایرآسیا، قبل از پرواز خواستار افزایش ارتفاع خود برای وارد نشدن به هوای توفانی شده بود، اما به خاطر وجود هواپیماهای دیگر، با آن در خواست مخالفت شد.

مقامات اندونزی به طور موقت پروازهای ایرآسیا از سورابایا به سنگاپور را معلق کرده اند چرا که این شرکت مجوز نداشت در روزهای یکشنبه – روز سقوط - در این مسیر پرواز کند.

XS
SM
MD
LG