لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۰۴

انتقاد احمدی نژاد از هزینه های تبلیغاتی انتخابات


دولت متهم به فساد، متهم می کند؛ انتقاد احمدی نژاد از هزینه های تبلیغاتی انتخابات
دولت متهم به فساد، متهم می کند؛ انتقاد احمدی نژاد از هزینه های تبلیغاتی انتخابات

محمود احمدی نژاد، رییس جمهوری ایران در دومین اظهار نظر انتخاباتی خود از هزینه های میلیاردی نامزدهای انتخابات مجلس در تبلیغات انتقاد کرده است. اظهارات روز گذشته او با واکنش محافظه کاران منتقد دولت مواجه شده که می گویند دولت او هزینه های مشابهی در انتخابات گذشته داشته است.

روز گذشته همایش «سازمان فراگیر مشاوران جوان ریاست جمهوری» در سالن وزارت کشور برگزار شد. این نهاد زیر نظر اسفندیار رحیم مشایی، رییس دفتر محمود احمدی نژاد فعالیت دارد. برخی رسانه های محافظه کار منتقد دولت، این جلسه را دومین حضور انتخاباتی احمدی نژاد تعبیر کرده اند.

رییس جمهوری ایران در این همایش، با انتقاد از هزینه های تبلیغاتی برخی نامزدها ، گفت «معلوم نیست این افراد از کجا می آورند».

آقای احمدی نژاد از فرد یا گروه خاصی نام نبرد اما به نظر می رسد اشاره او به طیف سنتی اصولگرایان باشد که در ماه های اخیر به صف منتقدان دولت پیوسته اند.

انتخابات مجلس ۱۲ اسفند برگزار می شود و اصلاح طلبان در آن غایب اند.

رقابت بین گروه های محافظه کار است که برخی به رهبر جمهوری اسلامی و برخی هم به محمود احمدی نژاد نزدیک اند.

این دومین بار است که آقای احمدی نژاد رقبا را تلویحا به فساد مالی متهم می کند. روندی که پیش از این در انتخابات گذشته ریاست جمهوری برای حمله به رقبا استفاده کرد.

هزینه های تبلیغاتی نامزدهای انتخابات، موضوعی جنجالی است بخصوص که هیچ توجیهی بین درآمد هزینه های میلیاردی تبلیغات و حقوق چهار سال نمایندگی نمایندگان مجلس وجود ندارد.

اظهارات روز گذشته محمود احمدی نژاد درباره هزینه های میلیاردی تبلیغات انتخابات، با واکنش برخی اصولگرایان مواجه شده است بخصوص که پیش از این دولت و و نزدیکان اش به فساد مالی متهم شده بود.

سایت صراط نیوز خطاب به محمود احمدی نژاد یادآور شده که صادق محصولی ، حامی مالی دولت در انتخابات گذشته ریاست جمهوری بوده است.

شش سال پیش ثروت صادق محصولی ۱۵۰ میلیارد تومان تخمین زده شد و برخی او را حامی مالی احمدی نژاد و نزدیکانش در انتخابات مجلس هشتم، ریاست جمهوری دوره نهم و اینک انتخابات مجلس نهم می دانند.

اصولگرایانی که اینک منتقد دولت شده اند، اسفندیار رحیم مشایی و دیگر نزدیکان رییس جمهوری را «جریان انحرافی» می نامند.

در همایش دیروز، هرچند رحیم مشایی حضور نداشت اما اشاره به نام او هم به جنجال در همایش منجر شد. خبرگزاری فارس و دیگر رسانه های محافظه کار گزارش داده اند همزمان با سخنرانی حمیدرضا افراشته، معاون رحیم مشایی که داماد خواهر رییس جمهوری ایران است، برخی از حاضران او را هو کردند.

همایش مشاوران جوان ریاست جمهوری یک حاشیه دیگر هم داشت:مصطفی نجار و صولت مرتضوی. آقای نجار وزیر کشور است آقای مرتضوی، رییس ستاد انتخابات کشور است و این دو مسولیت عالی هیات اجرایی انتخابات پیش روی مجلس را برعهده دارند. براساس قانون ، فعالیت انتخاباتی برای هیات های اجرایی منتخب دولت و ناظرین شورای نگهبان جرم است. با این حال، آنها هیچ ابایی ندارند که در یک همایش انتخاباتی دولتی ها شرکت کنند.

در انتخابات جنجالی سال ۸۸، میرحسین موسوی و مهدی کروبی، مجریان و ناظران انتخابات را به حمایت از محمود احمدی نژاد متهم کرده بودند.

XS
SM
MD
LG