لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۴۹

در حملات خشونت بار افغانستان ۲۱ نفر کشته شدند


در پی حملات گروهی از اعضای طالبان به چند ایالت افغانستان در روز چهارشنبه و نیز در اثر انفجار بمب و تیراندازی، ۲۱ نفر کشته شدند.

گزارش آسوشیتدپرس به نقل از مقام های امنیتی حاکی است شورشیان به چندین پاسگاه پلیس در ایالت بدخشان حمله کردند و باعث بروز درگیری مسلحانه ای شدند که موجب مرگ شش پلیس شد.

یک مقام محلی افعانستان گفت نیروهای کمکی به محل اعزام شدند، اما پلیس ناچار شد از منطقه عقب بکشد و از تپه های اطراف با طالبان بجنگد، در حالی که هلیکوپترهای نظامی در آسمان دور می زدند.در مجموع حدود ۱۰ پلیس و پنج شورشی کشته شدند.

سخنگوی فرمانداری لغمان گفت مردان مسلحی که اقدام به پوشیدن برقع - لباس بلند زنانه که سر و صورت و تمامی بدن را می پوشاند - کرده بودند نیز پایگاهی در ناحیه آلینگار در ولایت لغمان را با مسلسل و آر پی جی زیر آتش گرفتند. او گفت به طالبان هم تلفاتی وارد آمد ، اما جزئیاتی ارائه نداد.

طالبان در اطلاعیه ای که برای رسانه ها فرستاد مسئولیت هر دو حمله را بر عهده گرفتند و آنها را بخشی از هجوم بهاری با نام رمز «عملیات خیبر» نامیدند.

در خشونتی دیگر در روز چهارشنبه، یکی بمب انداز انتخاری وارد یک ساختمان اداری در حصارک در ولایت ننگرهار شد، خودش را منفجر کرد ، دو غیر نطامی را کشت و هفت نفر را مجروح کرد.

در همین حال، در انفجار بمبی در بازاری در ناحیه پشتون ُکت در ایالت فاریاب، یک زن جانسپرد و هشت غیر نظامی مجروح شدند.

در ناحیه بگرام در ولایت پروان نیز بمبی که به یک اتوبوس محلی چسبانده شده بود منفجر شد و یک زن را مجروح کرد.
XS
SM
MD
LG