لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۰۰

طالبان ده‌ها تانکر حمل سوخت ناتو را منهدم کرد


عکس آرشیوی
عکس آرشیوی
بمبگذاران انتحاری طالبان روز پنجشنبه با حمله به تانکرهای حمل سوخت ناتو در یک گذرگاه مرزی عمده بین افغانستان و پاکستان، آنها را منهدم کردند.

به گزارش خبرگزاری آسوشتیدپرس به نقل از یک سخنگوی مرزبانی، حمله پیش از سحرگاه در استان ننگرهار در شرق افغانستان آغاز شد و در اثر انفجارهای ناشی از تیراندازی بین مهاجمان و گاردهای مرزی ، ۳۷ دستگاه نفتکش ناتو منهدم شد.

او گفت هر سه مهاجم، که پارکینگ ناتو در پایگاهی در نزدیکی گذرگاه مرزی تورخام را هدف گرفتند، کشته شدند. طالبان مسئولیت این حمله را بهعهده گرفت.

در گزارش آسوشیتدپرس گفته می‌شود در حالی که نیروهای نظامی آمریکا و ناتو برای خروج از افغانستان تا پایان ۲۰۱۴ آماده می شوند، این حمله بر وجود بی‌ثباتی در آن کشور صحه می گذارد.

مقام‌های غربی امیدوار بودند انتقال آرام قدرت به رئیس جمهوری جدید به بهبود اوضاع کمک کند، اما اتهام تقلب گسترده در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری که در روز ۲۴ خرداد ماه (۱۴ ژوئن) برگزار شد، کشور را به بحران سیاسی جدیدی کشانده است.

عبدالله عبدالله، یکی از دو نامزد مرحله دوم انتخابات، روز پنجشنبه گفت کمیسیون مستقل انتخابات درخواست او برای متوقف کردن شمارش ارا و تقاضاهای دیگر را نادیده گرفته است؛ بنابراین او همکاری با کمیسیون یا هیات رسیدگی به شکایات را از سر نخواهد گرفت.

آقای عبدالله نگرانی‌هایی را که بحران ممکن است بر بی‌ثباتی در کشور بیافزاید پذیرفت، اما گفت مسئولیت آن در نهایت با کمیسیون، که اعضای آن را حامد کرزی رئیس جمهوری کنونی افغانستان منصوب کرده است، خواهد بود.
XS
SM
MD
LG