لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۴۶

پرزیدنت ترامپ: اف بی آی و وزارت دادگستری پرونده اسمولت را بازبینی می‌کنند


بخش انگلیسی صدای آمریکا - پرزیدنت دونالد ترامپ می گوید اداره پلیس فدرال و وزارت دادگستری ایالات متحده پرونده جسی اسمالت، بازیگر مجموعه تلویزیونی امپایر، را بازبینی خواهند کرد. این امر پس از آن رخ می دهد که پلیس شیکاگو از ایراد اتهام علیه این بازیگر تلویزیونی منصرف شد. اتهام اسمالت این بود که به دروغ گزارش داده که هدف حملات نفرت طلبانه قرار گرفته بود.

ترامپ در توییتی این پرونده را «مایه خشم» و «خجالت» کشور عنوان کرد. اف بی آی و وزارت دادگستری آمریکا تاکنون واکنشی نشان نداده اند.

وکلای اسمولت روز سه شنبه اعلام کردند که سابقه موکل شان پاک بوده است.

یک سخنگوی دفتر دادستانی منطقه کوک کاونتی گفت: «پس از بازبینی تمام شواهد و شرایط حاکم بر پرونده از جمله خدمت داوطلبانه اسمالت در جامعه و توافق بر سر پرداخت جریمه به شهرداری شیکاگو، ما معتقدیم این نتیجه ای عادلانه و مناسب برای این پرونده است.» او افزود اسمالت ۱۰ هزار دلار جریمه پرداخت خواهد کرد.

اما پلیس شیکاگو و شهردار شیکاگو با عصبانیت علیه این تصمیم صحبت کردند: «این بی‌تردید سرپوش گذاشتن بر اجرای عدالت است.»

اسمالت که سیاهپوست و همجنسگرا است در پی تصمیم دادستانی به منع تعقیب گفت که از روز اول حقیقت را گفته و توان انجام اتهامات مطرح شده را نداشته است.

اسمولت در ماه ژانویه گزارش داده بود که نامه تهدیدآمیزی دریافت کرده و در خیابان هدف حمله دو مرد ناشناس قرار گرفته که دور گردن او طناب انداخته و قصد داشتند بر روی بدنش مایع سفیدکننده بریزند. به گفته اسمالت حمله کنندگان ضمن دادن دشنام های نژادی و همجنسگراستیزانه، شعارهای انتخاباتی پرزیدنت ترامپ مبنی بر بازگرداندن عظمت به آمریکا را فریاد می زدند.

پلیس پس از مدتی تحقیقات اعلام کرد که اسمالت این حمله را خودش برنامه ریزی کرده و به دو مربی بدنسازی ۳۵۰۰ دلار داده بود تا صحنه سازی کنند.

اسمالت بازیگر نقش یک همجنسگرا در سریال تلویزیونی امپایر است که در شیکاگو فیلمبرداری شده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG