لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۲۰

بازیگر آمریکایی به دلیل «گزارش دروغ» درباره حمله ناشی از نفرت‌ علیه خود گناهکار شناخته شد


جسی اسمولت.
جسی اسمولت.

جسی اسمولت، بازیگر پیشین سریال تلویزیونی «امپایر»، پنجشنبه نهم دسامبر به دلیل ارائه «گزارش دروغ» درباره حمله ناشی از نفرت‌ علیه خود مجرم شناخته شد.

به گفته دادستانی، هدف این بازیگر جوان جلب توجه و همدردی برای پیشرفت شغلی و بهبود موقعیت حرفه‌ای خود بوده است.

در جریان محاکمه، دادستانی گفت که جسی اسمولت که آفریقایی‌تبار و همجنسگرا است، در سال ۲۰۱۹ به پلیس گزارش داد در یکی از خیابان‌های تاریک شیکاگو از سوی دو غریبه نقاب‌دار مورد حمله قرار گرفت؛ اما این ادعا صحت ندارد.

هیئت منصفه دادگاه در حومه شیکاگو، جسی اسمولت را در پنج مورد از شش اتهام مطرح شده از سوی دادستانی گناهکار شناخت که شامل دروغگویی او به پلیس در جریان تحقیقات بود.

این بازیگر ۳۹ ساله برای هر مورد با محکومیت حداکثر سه سال زندان مواجه است، ولی احتمال محکومیت مشروط او نیز وجود دارد.

وکیل مدافع جسی اسمولت با اشاره به این که موکلش بی‌گناه است، گفت که بدون شک این حکم در دادگاه تجدیدنظر لغو خواهد شد. جسی اسمولت پس از صدور حکم دادگاه، بدون‌ این که با خبرنگاران سخن بگوید، محل را ترک کرد.

این بازیگر مدعی شده بود دو مرد ناشناس در خیابان دور گردن او طناب انداخته و قصد داشتند روی بدنش مایع سفیدکننده بریزند. به گفته اسمولت، مهاجمان ضمن دشنام‌های نژادی و همجنسگراستیزانه، شعارهای انتخاباتی دونالد ترامپ رئیس جمهوری پیشین آمریکا مبنی بر بازگرداندن عظمت به کشور را فریاد می زدند.

پلیس یک ماه بعد جسی اسمولت را دستگیر کرد و گفت که او به دو برادر آمریکایی برای اجرای این حمله ساختگی۳۵۰۰ دلار پول پرداخته است تا به این بهانه شهرت بیشتری کسب کند.

جسی اسمولت اتهامات پلیس را رد کرده بود، اما در نهایت در دادگاه محکوم شد. آن دو برادر هم با حضور در ‌دادگاه علیه جسی اسمولت شهادت دادند و گفتند این بازیگر از آنها خواسته بود به صورت ساختگی به او حمله کنند.

هر چند که اسمولت در دادگاه مجرم شناخته شد، اما به گفته کارشناسان حقوقی احتمال این که او مدت طولانی زندانی شود اندک است. قاضی هنوز تاریخی را برای صدور حکم تعیین نکرده است.

این پرونده لطمه زیادی به شهرت و اعتبار جسی اسمولت وارد کرد و تقریبا او در ماه‌های اخیر فعالیت هنری خاصی نداشته است.

XS
SM
MD
LG