لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۵۲

وکیل دادگستری: حکم بیش از ۷ ماه حبس به مهدی محمودیان ابلاغ شد


مهدی محمودیان فعال مدنی زندانی در ایران
مهدی محمودیان فعال مدنی زندانی در ایران

بابک پاک‌نیا، وکیل مدافع مهدی محمودیان، می‌گوید دستگاه قضایی ایران برای موکل زندانی او هفت ماه و نیم حبس در نظر گرفته و حکم را به آقای محمودیان که در حال حاضر در زندان اوین است ابلاغ کرده است.

آقای پاک‌نیا به وبسایت «امتداد» گفت این حکم به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» از چند ماه پیش قطعیت پیدا کرده بود و اخیرا در زندان به این فعال مدنی ابلاغ شده است.

این وکیل دادگستری در ادامه افزود یکی از مصادیق اتهام عنوان شده در این حکم، اطلاع رسانی‌های مهدی محمودیان درباره پرونده نوید افکاری،‌ کشتی‌گیر جوان ایرانی است که ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ علیرغم ابهامات جدی در پرونده و موج جهانی حمایت از او در زندان عادل آباد شیراز اعدام شد.

آقای پاک‌نیا گفت، موکل او در حالی به دلیل اطلاع رسانی در مورد پرونده نوید افکاری به «فعالیت تبلیغی علیه نظام» محکوم شده است که اطلاع‌رسانی حتی اگر خلاف واقع بوده باشد مصداق نشر اکاذیب با عنوان مجرمانه مستقل است و نمی‌توان آن را مصداق فعالیت تبلیغی علیه نظام دانست.

صدای آمریکا روز سه‌شنبه ۲۸ دی‌ماه از عدم حضور مهدی محمودیان در جلسه دادگاه خود خبر داد و نوشت دادگاه تنها با حضور آرش کیسخروی، ‌وکیل دادگستری و هم‌پرونده‌ای آقای محمودیان، در شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب برگزار شده است.

مهدی محمودیان در تاریخ ۲۳ شهریورماه امسال بازداشت شد.

XS
SM
MD
LG