لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۸ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۵۲

سپیده قلیان جهت ارائه آخرین دفاعیات خود به دادسرا اعزام شد


سپیده قلیان، فعال مدنی

«سپیده قلیان» فعال مدنی زندانی، برای ارائه آخرین دفاعیات خود از بند زنان زندان اوین به دادسرای اوین اعزام‌ شده است.

به گزارش کانال تلگرامی ندای زنان ایران، سپیده قلیان روز سه شنبه ۲۴ اردیبهشت به اوین منتقل شد و بازپرس پرونده چهار مورد اتهامی «فعالیت تبلیغی علیه نظام، اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت کشور، همکاری با گروهای معاند و اخلال در نظم عمومی» را به این فعال مدنی زندانی تفهیم کرد.

بنا بر این گزارش، در این جلسه به سپیده قلیان گفته شده است که تعیین شعبه پرونده صورت گرفته و پرونده به دادگاه ارسال خواهد شد.

اسماعیل بخشی و سپیده قلیان آبان سال گذشته و در جریان اعتراض‌های کارگران شرکت نیشکر هفت تپه بازداشت شدند. این دو پس از آزادی اعلام کردند که در دوران بازداشت شکنجه شده‌ و تحت فشار «اعتراف اجباری» کرده‌اند.

سازمان عفو بین الملل با انتشار یک بیانیه به مناسبت روز جهانی کارگر از مقام های جمهوری اسلامی خواست که کارگران و فعالان مدنی که در اعتصاب‌ها و سایر اعتراضات مسالمت آمیز بازداشت شدند را فورا آزاد کند.

در این بیانیه آمده است که مقامات ایران باید تحقیقات بی‌طرفانه، مستقل و موثری را در خصوص شکایات مربوط به شکنجه و بدرفتاری با فعالان حقوق کارگران، از جمله اسماعیل بخشی و سپیده قلیان، آغاز کرده و مسببان آن را در دادگاه‌هایی عادلانه محاکمه کنند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG