لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۱۱

یولاندا لوپز می‌گوید ممنوعیت ورود او توسط روسیه مانع از ارائه اخبار بی‌طرفانه صدای آمریکا به روس‌ها نمی‌شود


یولاندا لوپز، کفیل سرپرست کل صدای آمریکا و روزنامه‌نگار برنده سه جایزه امی
یولاندا لوپز، کفیل سرپرست کل صدای آمریکا و روزنامه‌نگار برنده سه جایزه امی

یولاندا لوپز، کفیل سرپرست کل صدای آمریکا و روزنامه‌نگار برنده سه جایزه امی، به ممنوعیت ورود خود و چند روزنامه‌نگار و چهره سرشناس آمریکایی به کشور روسیه، واکنش نشان داد.

پس از آن که دولت روسیه لوپز را در فهرست ۵۰۰ آمریکایی برجسته ممنوع‌الورود به روسیه قرار داد، او در حساب توییتری خود نوشت: «دولت روسیه اگر گمان می‌کند که قرار دادن من در این ممنوعیتش، تلاش دیگری برای جلوگیری از دسترسی شهروندانش به اخبار و اطلاعات بدون فیلتر است، سخت در اشتباه است.»

بنا بر اعلام وزارت امور خارجه روسیه، این ممنوعیت هفته گذشته «در پاسخ به تحریم‌های ضد روسی که مرتباً توسط دولت بایدن اعمال می‌شود» اعمال شد. باراک اوباما رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا، سه سناتور، و ۴۵ عضو مجلس نمایندگان آمریکا نیز مشمول این ممنوعیت هستند.

از جمله اصحاب رسانه که نام‌شان در این فهرست قرار دارد می‌توان به اِرِن بِرنِت، مجری شبکه سی‌ان‌ان؛ رِیچِل مَدو و جو اسکاربرو، مجریان شبکه ام‌اس‌ان‌بی‌سی؛ جیمی کیمِل (ای‌بی‌سی)، استیون کُلبِر (سی‌بی‌اس)، و ست مایرز (ان‌بی‌سی)، سه تن از مجریان برنامه‌های تلویزیونی شبانگاهی آمریکا؛ برایان ویلیامز، مجری سابق شبکه خبری ان‌بی‌سی؛ و شماری دیگر است.

لوپز تأکید کرد که این ممنوعیت، او و صدای آمریکا را از انجام مأموریت این سازمان باز نخواهد داشت.

او گفت: «تعهد ما در صدای آمریکا در رابطه با ارائه اخبار دقیق، بی‌طرفانه، و فراگیر به مردم روسیه، تزلزل‌ناپذیر است.»

صدای آمریکا با داشتن بیشترین مخاطب در میان تمام رسانه‌های بین‌المللی ایالات متحده، اخبار و اطلاعات موثق و بی‌طرفانه را از طریق اینترنت، موبایل و رسانه‌های اجتماعی، رادیو، و تلویزیون، به ۴۸ زبان - از جمله روسی، فارسی، و سایر زبان‌ها - در اختیار بیش از ۳۲۶ میلیون مخاطبان هفتگی خود در سراسر جهان قرار می‌دهد.

XS
SM
MD
LG