لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۵۴

اهدای جوایز آکادمی بین‌المللی فیلم هندوستان در ابوظبی؛ ستاره‌های بزرگ روی فرش سبز رفتند


مراسم اهدای جوایز آکادمی بین‌المللی فیلم هندوستان جمعه شب در ابوظبی، پایتخت امارات متحده عربی آغاز شد.

در شب نخست این مراسم دو روزه، تعدادی از بازیگران مشهور سینمای هندوستان و ستاره‌های بالیوود حضور داشتند و روی فرش بزرگی به رنگ سبز راه رفتند.

این برنامه در دو سال گذشته به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا برگزار نشده بود، و مقامات آکادمی در نهایت تصمیم گرفتند تا مراسم را به شهر ابوظبی که شرایط ایده‌آلی دارد، منتقل کنند.

البته برگزاری مراسم در خارج از هندوستان موضوع غیرمنتظره‌ای نیست و این برنامه در گذشته نیز در بریتانیا، کانادا، آمریکا، و چندین کشور آسیایی ترتیب یافته است.

برندگان جوایز را طرفداران انتخاب می کنند و نوعی ضیافت سالانه باشکوه و مجلل با برنامه‌های تفریحی و شاد است.

تانیشک باغچی، خواننده هندی ضمن ابراز شادی از برگزاری این مراسم، این لحظات را «جادویی»، و این مکان را «شگفت‌انگیز» توصیف کرد.

شارواری واگ، بازیگر هندی، با اشاره به اینکه حدود ۳.۵ میلیون هندی ساکن امارات، کشوری با حدود ۹ میلیون جمعیت هستند، گفت که بالیوود رابطه خاصی با امارات متحده عربی دارد.

او در ادامه افزود که برگزاری این مراسم اهدای جوایز، «فرصتی عالی» برای افراد زیادی است که طرفداران بزرگ بالیوود هستند.

به گفته شارواری واگ، در امارات بازار بزرگی برای فیلم‌های ساخت هندوستان وجود دارد و حضور ستاره‌های بالیوود در ابوظبی، لحظات زیبایی را رقم می‌زند.

آندره تیمینز، یکی از بنیان‌گذاران سازمان برگزارکننده این مراسم نیز نظر مشابهی دارد.

او گفت همه آنها ابوظبی را دوست دارند، زیرا نزدیک به هندوستان است، و فرهنگ مشابهی دارد، و همه سینماگران هندی احساس می‌کنند که در خانه هستند.

آندره تیمینز با اشاره به اینکه بسیاری از آثار هندی در ابوظبی فیلم‌برداری می‌شوند، برگزاری مراسم اهدای جوایز در این شهر را گام دیگری برای ایجاد روابط بهتر از طریق سینما عنوان کرد.

فیلم‌برداری و تولید آثار هندی در ابوظبی، ضمن ایجاد صدها شغل و کمک به اقتصاد محلی، درآمد قابل توجهی را نصیب امارات متحده عربی می‌کند.

برگزاری مراسم اهدای جوایز آکادمی بین‌المللی فیلم هندوستان شنبه در ابوظبی به پایان می‌رسد.

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG