لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۲۱

استقبال آمریکا از تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا علیه جمهوری اسلامی؛ به مقابله با تهدیدهای تهران ادامه می‌دهیم


معاون نماینده ویژه آمریکا در امور ایران روز جمعه با استقبال از تحریم‌های تازه اتحادیه اروپا علیه اشخاص و نهادهایی در ساختار جمهوری اسلامی گفت که ایالات متحده به مقابله با طیف تهدید‌های ایران ادامه خواهد داد.

آبرام پیلی ۱۱ خرداد با انتشار پستی در رسانه اجتماعی ایکس نوشت: «ما از تحریم‌های امروز اتحادیه اروپا علیه چندین فرد و نهاد ایرانی که در توسعه موشک‌ها و پهپادها و توزیع آن‌ها میان نیروهای نیابتی شبه‌نظامی و تروریست‌ها دست دارند، استقبال می‌کنیم.»

او طیف تهدیدهای تهران را «وسیع» و «مخل ثبات، رفاه و امنیت جهانی» خواند و افزود: «ما نیز امروز به تحریمهای خود علیه جمهوری اسلامی اضافه کردیم.»

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا، اوفک، روز جمعه ١١ خرداد، با انتشار بیانیه‌ای از تحریم چهار نهاد و یک فرد فعال در برنامه پهپادی جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

رایان فن کاواندیش، مکاترونیکس کیش، فناوری‌های هوا پیشران سازه سپهر، و مرصاد مهاجر، چهار شرکت و افشین خواجه‌فرد، از مدیران سازمان صنایع هوایی ایران، تحریم‌شدگان تازه ایالات متحده هستند.

اتحادیه اروپا هم در این روز شش شخص و سه نهاد جمهوری اسلامی را به دلیل نقش‌شان در انتقال پهپاد به روسیه و انتقال پهپاد و موشک به «گروه‌های شبه‌نظامی و نهادهای تضعیف‌کننده صلح و امنیت در منطقه خاورمیانه و دریای سرخ» تحریم کرد.

اسماعیل قاآنی، محمدرضا قرائی آشتیانی، غلامعلی رشید، افشین خواجه‌فرد، حسین هاتفی اردکانی و مهدی دهقانی محمدآبادی، از افراد قرار گرفته در فهرست تحریمهای اروپا و قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیا، نیروی دریایی سپاه و شرکت «کاوان الکترونیک بهراد»، سه نهادی هستند که توسط اتحادیه اروپا وارد لیست تحریمی شدند.

XS
SM
MD
LG