لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۴۵

عباسعلی سلیمانی، عضو مجلس خبرگان در بابلسر به قتل رسید


عباسعلی سلیمانی، عضو مجلس خبرگان
عباسعلی سلیمانی، عضو مجلس خبرگان

نماینده پیشین علی خامنه‌ای در استان سیستان و بلوچستان و عضو مجلس خبرگان رهبری روز چهارشنبه ششم اردیبهشت در یکی از بانک‌های بابلسر در استان مازندران با شلیک مستقیم گلوله کشته شد.

خبرگزاری‌ها در ایران روز چهارشنبه گزارش دادند که عباسعلی سلیمانی در حالی که پیش از ظهر در یکی از بانک‌های بابلسر نشسته بود، با تیراندازی مستقیم از پشت سر، کشته شد.

خبرگزاری دولتی ایرنا، عباسعلی سلیمانی‌اسبوکلایی را «متولد سال ۱۳۲۶ در اسبوکلا، از توابع سوادکوه در استان مازنداران» معرفی کرده است.

او نماینده علی خامنه‌ای در استان‌های کاشان و سیستان و بلوچستان، و همچنین امام جمعه مرکز این دو استان بوده است.

بر اساس ویدئویی که خبرگزاری فارس وابسته به سپاه منتشر کرده، شخصی که با سلاح در بانک بدون هیچ مانعی تردد داشت، از پشت سر به عباسعلی سلیمانی شلیک کرد. برخی منابع، ضارب را «محافظ بانک» معرفی کرده‌اند.

به گفته روح‌الله سلگی، معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران، ضارب بازداشت شده است. تو توضیح بیشتری، از جمله در مورد هویت ضارب نداد.

در این ارتباط، به گزارش خبرگزاری تسنیم وابسته به سپاه پاسداران، محمود حسینی‌پور، استاندار مازندران، ضارب را «یکی از عوامل نگهبانی مجموعه بانک» معرفی کرده و گفته که «بی‌هدف به آیت‌الله سلیمانی شلیک کرده است.»

محمدجواد اکبرین، روزنامه‌نگار، در واکنش به سخنان استاندار مازندران در توییتی نوشت: «مثلا می‌خواهد توجیه کند که اتفاق امنیتی خاصی نیفتاده؛ ولی نمی‌فهمد که ناخواسته دارد اعتراف می‌کند جامعه چنان از روحانیان متنفر است که اگر اسلحه ببیند به نزدیکترین آخوند اطرافش شلیک می‌کند.»

در این حال، به نوشته ایرنا، احمد وحیدی، وزیر کشور، برای «بررسی جامع و کامل ابعاد مختلف این حادثه تا دستیابی به نتیجه» دستور صادر کرده است.

XS
SM
MD
LG