لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۴۵

حاشیه‌های بی‌‌آبی در داماش؛ فرمانداری رودبار؛ خبررسانی «موجب سوء استفاده معاندین» می‌شود


روستای داماش گیلان
روستای داماش گیلان

پس از انتشار خبر بی‌آبی در روستای داماش و قطع آب کارخانه توسط ساکنین روستا؛ حالا فرمانداری رودبار خبررسانی در این مورد را «موجب سوء استفاده معاندین» دانسته و مسائل مطرح شده را تکذیب کرده است. اما خبرگزاری ایلنا در واکنش به این «تکذیب» فرمانداری را به «دروغگویی» متهم کرده است.

خبرگزاری ایلنا در گزارش خود نوشته که مشکلاتی که کارخانه آب معدنی برای روستای داماش ایجاد کرده باعث شکایت اهالی روستا از این کارخانه و سازمان «آب منطقه‌ای» شده است.

بر اساس اعلام این خبرگزاری به نقل از یک منبع مطلع، چند روز پیش جلسه‌ای به پیشنهاد بخشدار در محل فرمانداری برگزار شد اما «مشکلی از آنها [شاکیان] حل نشد که هیچ، از سوی فرماندار مورد توهین و تهدید هم قرار گرفتند.»

یکی از حاضرین در جلسه به ایلنا گفته است که «صحبت‌های فرماندار اصلا ارتباطی به موضوع آب نداشت و بیشتر صحبتش این بود که چرا شما مشکلات را بیان می‌کنید که خوراک رسانه‌های معاند شود.»

فرمانداری رودبار با ارسال پاسخی به ایلنا اتفاقات رخ داده در جلسه و تجمع اعتراضی مردم را تکذیب کرده و در مقابل این خبرگزاری با تکیه بر «اسناد و شواهد» خود فرمانداری را متهم به «دروغگویی» کرده و نوشته است که «جای بسی تاسف است که فرمانداری با نعله وارونه زدن می‌خواهد از زیر بار مسولیت‌‌هایش شانه خالی کند.»

هفته پیش خبری منتشر شد که طبق آن، پس از تکرار قطعی آب در روستای داماش به عنوان یکی از قطب‌های گردشگری استان گیلان؛ اهالی این روستا با تاکید بر برداشت «غیرقانونی» کارخانه از منابع آبی اقدام به قطع آب ورودی این کارخانه کردند و از برگزاری تجمع در برابر فرمانداری شهرستان رودبار خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، بی‌توجهی مسئولان موجب شده تا کارخانه آب معدنی داماش بدون توجه به وضعیت روستا بحران کم‌آبی و بی‌آبی ایجاد کند.

XS
SM
MD
LG