لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۶

یک مرزبان در سراوان کشته شد؛ استقرار خودروهای زرهی در ایرانشهر


استقرار نیروهای نظامی در جاده‌ ایرانشهر
استقرار نیروهای نظامی در جاده‌ ایرانشهر

پس از درگیری افراد «ناشناس» با نیروهای نظامی در سراوان [در استان سیستان و بلوچستان] و کشته شدن یک نیروی مرزبانی؛ رسانه‌ها از استقرار خودروهای زرهی در پلیس‌راه ایرانشهر و پرواز بالگردها بر فراز آسمان این شهر خبر دادند.

وب‌سایت «حال وش» صبح امروز دوشنبه ۲۲ آبان ماه نوشت: ساعاتی پیش افراد مسلح ناشناس یک دستگاه خودروی نیروهای نظامی را در منطقه بم پشت بخش سیرکان واقع در شهرستان سراوان مورد هدف قرار دادند.

در گزارش اولیه «حال وش» به نقل از «منابع آگاه» از کشته شدن چهار سرنشین خودرو نیروهای نظامی خبر داده بود. فرماندار سراوان اما با تایید این درگیری از کشته شدن یک مرزبان خبر داد.

سعید تجلیلی در گفت‌وگو با خبرگزاری «تسنیم» گفت که این درگیری ساعت ۲:۵۰ بامداد «میان عناصر معاند با نیروهای مرزبانی» در مرز سراوان رخ داد.

به گفته او در این درگیری یک نفر از نیروهای مرزبانی به‌نام «مهدی نوری افشار» کشته و دو سرباز مجروح شدند.

گزارش‌های تصویری منتشر شده نشان می‌دهد که خودروهای زرهی نیروی نظامی در پلیس‌راه ایرانشهر از ورودی محور خاش به این شهر مستقر شده‌اند.

حال‌وش نیز در گزارش تکمیلی خود اعلام کرد که پس از این درگیری هلی‌کوپترهای نظامی به صورت مداوم بر فراز آسمان شهرستان سراوان و مناطق مرزی این شهرستان در حال گشت زنی هستند.

آن طور که رسانه‌های محلی سیستان و بلوچستان اعلام کرده‌اند هنوز هیچ گروهی مسئولیت این درگیری را به عهده نگرفته است.

XS
SM
MD
LG