لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۸

چند تن از اعضای بازداشت شده سفارت بریتانیا در تهران آزاد شدند


تلویزیون جمهوری اسلامی ایران از آزادی چند تن از اعضای بازداشت شده سفارت بریتانیا در تهران خبر داد. این خبر یک روز پس از آن اعلام می شود که هشت تن از کارمندان سفارت بریتانیا در تهران، به اتهام ارتباط با نا آرامی های پس از انتخابات ریاست جمهوری بازداشت شدند.

در گزارشی به نقل از غلامحسین محسنی اژه ای، وزیر اطلاعات، اعلام شد که شواهدی وجود دارد مبنی بر آن که کارمندان سفارت بریتانیا در تهران درباره حوادث و تظاهرات اخیر ایران، اخبار و اطلاعات جمع آوری کرده اند.

هنوز تعداد کارمندانی که همچنان در بازداشت هستند مشخص نیست.

دیوید میلیبند، وزیر امور خارجه بریتانیا، به همراه وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا خواستار آزادی تمامی اعضای بازداشت شده گشتند، و دستگیری آنها را اقدامی به منظور ایجاد رعب و هراس، و غیر قابل قبول خواند.

از سوی دیگر، خبرهای دریافت شده از شاهدان عینی از زد و خورد میان پلیس ضد شورش و هزاران تظاهر کننده در نزدیکی مسجد قبا در تهران گزارش می دهد که به مناسبت سالگرد بمب گذاری در سال ۱۹۸۱ و کشته شدن یک روحانی گردهم آمده بودند.

همچنین تلویزیون جمهوری اسلامی اعلام کرد اکبر هاشمی رفسنجانی روز یکشنبه از دولت خواست درباره شکایت کاندیداهای دور دهم انتخابات ریاست جمهوری تحقیقات جامع و منصفانه ای را آغاز کند.

XS
SM
MD
LG