لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۳۹

شورای نگهبان بازشماری محدود آرا انتخابات بيست و دوم خرداد ماه را آغاز کرد


رسانه های دولتی ايران می گويند شورای نگهبان جمهوری اسلامی ايران بازشماری محدود آرا انتخابات به شدت مورد مناقشه رياست جمهوری را آغاز کرده است.

تلويزيون دولتی العالم می گويد که شورای نگهبان در روز دوشنبه بازشماری آرا انتخابات بيست و دوم خرداد ماه را آغاز کرده است.

ميرحسين موسوی، کانديدای اصلاح طلب، که نتايج انتخابات را به چالش کشيده است با رد بازشماری محدود آرا اصرار دارد که نتيجه انتخابات، باطل اعلام شود.

آقای موسوی ميگويد تقلب گسترده ای در رای گيری انتخابات رياست جمهوری که آقای محمود احمدی نژاد را به قدرت بازگرداند، صورت گرفته است.

مقامات جمهوری اسلامی ميگويند تعداد کشته شدگان در خشونت های بعد از انتخابات ١٧ نفر بوده است اما شاهدان عينی ارقام به مراتب بالاتری را ذکر کرده اند.

روز يکشنبه حسن قشقاوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ايران اعلام کرد مقامات پنج نفر از هشت کارمند سفارت بريتانيا در تهران را يک روز بعد از بازداشت آنها به اتهام ارتباط با نا آرامی های پس از انتخابات رياست جمهوری در ايران، آزاد کرده اند. آقای قشقاوی گفت سه نفر باقی مانده برای بازجويی کماکان در بازداشت به سر ميبرند.

ديويد ميليبند وزير امور خارجه بريتانيا و وزيران امور خارجه اتحاديه اروپا خواستار آزادی همه کارمندان بازداشت شده سفارت بريتانيا شده اند و بازداشت آنان را شکل غيرقابل قبولی از آزار و ارعاب توصيف کردند.XS
SM
MD
LG