لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۷

گزارش اجتماعی: مردم کانادا در تب شیدایی باراک اوباما 


صدها کانادایی مشتاق برای شرکت در لحظه تاریخی سخنرانی باراک اوباما، نامزد حزب دموکرات ایالات متحده به شیکاگو سفر کرده اند.

در حالی که رسانه های کانادا در گزارش های زنده و لحظه به لحظه خود از مراحل رای گیری و انتخابات ایالات متحده، از پیروزی احتمالی باراک اوباما، نامزد حزب دموکرات ایالات متحده خبر داده اند، صدها کانادایی به امید حضور در سخنرانی و احتمالا شنیدن خبر پیروزی وی به شیکاگو سفر کرده اند.

ارقام نظرخواهی های عمومی در کانادا از محبوبیت بسیار باراک اوباما حکایت می کنند.

گرچه میلیون ها شهروند کانادایی برای زمان اعلام نتیجه نهایی انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده در منازل و یا اماکن عمومی انتظار می کشند، صدها علاقه مند و شیدای باراک اوباما به همراه دوستان و خانواده های خود به شیکاگو سفر کرده اند تا شاید بتوانند بین جمعیت عظیم مردم آمریکا، به سخنرانی وی به طور زنده گوش دهند.

بسیاری از کانادایی هایی که به شیکاگو رفته اند معتقدند اگر باراک اوباما پیروز این رقابت ها اعلام شود، زحمت سفر ارزش ثبت این لحظه تاریخی ایالات متحده را خواهد داشت.

طی چند ماه گذشته، بسیاری از مردم کانادا به طور داوطلبانه به آمریکا سفر کرده اند و برای حمایت از باراک اوباما در رقابت های انتخاباتی ریاست جمهوری به وی کمک کرده اند.

تب شیدایی اوباما و طرفداری از وی در شهرهای کوچک و بزرگ کانادا فراگیر شده است.

XS
SM
MD
LG