لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۴۴

گزارش اجتماعی : دیدگاه مردم کانادا در مورد انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده 


پانزده درصد مردم کانادا ترجیح می دهند برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از حق رای خود در انتخابات کانادا صرف نظر کنند.

شرکت کانادایی انوارانیکس، با انتشار نتایج نظرسنجی اخیر خود ازحدود ۲۰۲۱ کانادایی اعلام کرده، ۴۶ درصد از شرکت کنندگان نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده و حزب پیروز را بسیار مهم قلمداد کرده و ۱۵ درصد اعلام کرده اند ترجیح می دهند از حق رای خود در کانادا بگذرند و در این انتخابات تاریخی در آمریکا شرکت کنند.

نتایج این نظرسنجی که از هر ۶ کانادایی یک شهروند این کشور حاضر است تا از حق رای خود بگذرد و در انتخابات آمریکا شرکت کند، از اهمیت ایالات متحده و سیاست حاکم بر این کشور در اذهان عموم مردم کانادا حکایت می کند.

در حالی که مردم کانادا از اهمیت و نقش ایالات متحده در مقام یک همسایه قدرتمند و نیز به عنوان حاکمیتی تاثیرگذار و مطرح در صحنه بین المللی آگاهی دارند، اما یافته های این نظرخواهی نشان داده است، بیش از ۵۲ درصد شرکت کنندگان کانادایی، آمریکا را یک نیروی منفی و بازدارنده درعرصه جهانی خوانده اند.

کیث نیومن، مدیر عامل شرکت کانادایی انوارانیکس به تلویزیون دولتی کانادا گفته است چنین دیدگاهی لزوما" به معنای احساس صد آمریکایی مردم کانادا نیست بلاکه در واقع موضع گیری آنهانسبت به مسیر سیاست خارجی دولت آمریکا در عراق، افغانستان و خاورمیانه بوده است.

XS
SM
MD
LG