لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۳

جام جهانی فوتسال ۲۰۰۸، پيروزی تيم ايران در برابر اوراگوئه


رقابتهای فوتسال جام جهاني ۲۰۰۸ برزيل، امروز، سه شنبه با ۴ بازی از گروه سوم و چهارم پیگیری شد.
از گروه سوم ابتدا تيم ملی فوتسال چين دربرابر گواتمالا ۱۰ بر یک شکست خورد و اوکراين نیز بانتیجه ۵ بر یک مصررا ناکام گذاشت. از گروه چهارم؛ تيم ملی فوتسال جمهوری چک با حساب ۴ به ۲ ليبی را مغلوب کرد و ایران به مصاف اوراگوئه رفت.

ایران ۴ - اوراگوئه ۲
ملی پوشان فوتسال ایران که در دو بازی قبلی خود با تساوی برابر اسپانیا و پیروزی مقابل لیبی با ۴ امتیاز در رده دوم گروه چهار قرار داشتند، سه شنبه شب در سومین دیدار خود به مصاف اوراگوئه رفتند که این دیدار ۴ به ۲ بسود ایران خاتمه یافت. در این بازی که به قضاوت آنتونیو آلوارز کوبایی درشهر ریودوژانیرو برگزار شد، ابتدا در دقیقه ۳ محمد طاهری برای ایران گلزنی كرد و ۵ دقیقه بعد مصطفی طیبی نتیجه را دو بر صفر به سود تیم ملی ایران نمود.
در ادامه بازی اوراگوئه سهم بیشتری از توپ و میدان داشت و موفق شد درپی یك ضربه پنالتی در دقیقه ۱۵ بازی، توسط مینچو به گل دست یابد . با این نتیجه بازی در نیمه نخست به پایان رسید.
در نیمه دوم تیم ملی ایران بازی را خوب آغاز كرد و در دقیقه نخست نیمه دوم به وسیله وحید شمسایی به گل سوم خود دست یافت تا نتیجه ۳ بر یك به سود تیم ملی ایران شود . همینطور در دقیقه ۲۸ محمد هاشم زاده برای تیم ملی ایران گلزنی كرد و نتیجه ۴ بر یك به سود ایران شد.
تیم ایران که در حمله عملکرد خوبی داشت، در دفاع نیز خوش درخشید و حساب کار تا دقیقه ۳۸ به همین منوال گذشت. اما تیم ملی اروگوئه در دقیقه ۳۸ بازی موفق شد با یك ضربه ایستگاهی که رودریگوئز آنرا نواخت ، به گل دوم برسد تا نتیجه بازی ۴ بر ۲ شود. بدین ترتیب بازی با همین نتیجه، بسود تیم ملی ایران خاتمه یافت.
با این پیروزی تیم ملی ایران با كسب ۷ امتیاز و اختلاف گل ۹ در رده دوم گروه چهارم قرار گرفت و تیم ملی اسپانیا به علت داشتن اختلاف گل ۱۰ در رده نخست این گروه جای گرفت .

تیم ملی ایران روز پنجشنبه در دیداری حساس، در شهر برازیلیا به مصاف تیم ملی چك میرود . تیم چک که در این روز پیروز میدان نبرد با لیبی بود ۶ امتیازی است. این بدین معنی است که تیم فوتسال ایران با کسب تساوی هم برابر جمهوری چک؛ پس از ۱۶ سال؛ به دور دوم جام جهانی صعود خواهد کرد.

رکورد شکنی در فوتسال جام جهانی
اما ديروز هم این مسابقات با پیروزی تیمهای روسیه ، پرتغال، ژاپن و پاراگوئه دنبال شد. در یکی از این مسابقات، رکورد گلهای زده در یک بازی فوتسال جام جهانی شکسته شد. تيم روسيه با نتيجه شگفت انگيزی رقيب خود را شکست داد. تيم ملی روسيه که در دومین دیدارش در گروه اول این رقابتها، به مصاف جزاير سليمان رفته بود موفق شد آن تیم را با نتيجه ۳۱ بر دو شکست دهد و رکورد جديدی در گلزنی در اين رقابتها از خود برجا بگذارند. رکورد قبلی به تيم ملی فوتسال برزيل تعلق داشت که ۲۹ بر دو رقيب خود را شکست داده بود.

در دیگر دیدار این گروه تیم فوتسال ژاپن ۴ بر۱ کوبا را مغلوب کرد. در جدول رده بندی در گروه يک برزيل با نه امتياز صدرنشين است و روسيه و ژاپن هر کدام با شش امتياز و کوبا با سه امتياز وجزاير سليمان بدون امتياز در رده دوم تا پنجم قرار دارند.

روز گذشته، از گروه دوم این رقابتها تيم ملی پرتغال آمريکا را با نتيجه هشت بر يک شکست داد. بدین ترتیب آمريکا از ادامه رقابتها حذف شد. و در آخرین دیدار این گروه نیز پاراگوئه هشت بر صفر تايلند را مغلوب کرد .
در گروه دوم ايتاليا با نه امتياز صدرنشين است و پاراگوئه و پرتغال هر کدام با شش امتياز در رده دوم و سوم قرار دارند و تايلند با سه امتياز در رده چهارم جای دارد و آمريکا بدون امتياز است.

XS
SM
MD
LG