لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۴۹

مسابقات فوتسال جام جهانی ٢٠٠٨ برزيل، ، ايران ٤ – ليبی ٢


مسابقات فوتسال جام جهانی ٢٠٠٨ برزيل در روز يکشنبه با پيروزی تيم ايران همراه شد.

تيم ملی فوتسال ايران که در بازی نخست خود برابر تيم اسپانيا ، قهرمان جهان، به نتيجه تساوی ٣ بر ٣ رسيد. در دومين ديدار در گروه چهارم اين مسابقات مقابل تيم ليبی قرار گرفت و با نتيجه ٤ به ٢ به پيروزی دست يافت.
همچنين يکشنبه شب، در ديگر بازی اين گروه، تيم اسپانيا ٤ بر صفر تيم جمهوری چك را شکست داد و در گروه ٣ نيز مصر٦ بر دو چين را ناکام گذاشت. و بازی تيمهای آرژانتين و اوکراين با نتيجه تساوی ٢-٢ خاتمه يافت.
در همين چارچوب روز شنبه نيز ، برزيل، ژاپن، تايلند و ايتاليا با پيروزی بکار خود ادامه دادند.

در ادامه رقابتهای فوتسال جام جهانی که در دو شهر برازيليا و ريودوژانيروی برزيل در جريانست،
تيم فوتسال ايتاليا از گروه دوم اين رقابتها به مصاف تيم پرتغال رفت.

اين ديدار که مهمترين مسابقه روز گذشته محسوب ميشد با برتری تيم ايتاليا پايان يافت. تيم ايتاليا که رده ی دوم رنکينگ جهانی فوتسال فيفا را در اختيار دارد در اين ديدار با گلهای گراناو سَعد عَزيز با نتيجه ٣ بر ١ از سد پرتغال گذشت. ريکاردينيو تک گل تيم پرتغال را به ثمر رساند، اما اين گل برای پرتغال طرفی نبست. ايتاليا با اين پيروزی امتيازات خود را به عدد ٩ رساند.

در ديگر ديدار گروهB هم، تايلند با حساب ٥ بر ٣ برابر آمريكا به برتری رسيد. تيم آمريکا که در شهر ريودوژانيرو به مصاف تيم تايلند رفته بود اميد داشت به اولين پيروزی خود دست يابد ، اما تايلندی ها با نتيجه ٥ بر ٣ حساب کار را بسود خود رقم زدند و با حذف تيم آمريکا، اميد خود را برای راه يابی به ديدارهای مرحله ی يک چهارم پايانی بيشتر کردند.

اما در در گروه يک، ميزبان رقابتها، تيم برزيل برابر تيم روسيه به ميدان رفت و با يک پيروزی ديگر ميدان را ترک کرد.

اين تيم با گلهای شوماخر، لنيسيو، سيکو، فالاکو، وينی سيکو و گلِ بخودی ديميتری پرود نيکوف ، با نتيجه 7 به صفر تيم روسيه را درهم شكست. همچنين در ديگر بازی اين گروه، ژاپن در شهر برازيليا ٧ بر ٢ جزاير سليمان را مغلوب كرد. ژاپن با اين پيروزی و کسب ٣ امتياز بازی ،خود را به پله ی دوم گروه A در کنار تيمهای کوبا و روسيه رساند.

XS
SM
MD
LG