لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۵۰

بوش ميگويد آمريکا  برای بازارهای مالی اقداماتی  فوق العاده انجام داده است


پرزيدنت بوش ميگويد آمريکا اقداماتی فوق العاده برای ثبات در بازارهای مالی انجام داده است و اگر اقداماتی بيشتر لازم باشد انجام خواهد داد.

اظهار نظر کوتاه رئيس جمهوری که امروز، پنجشنبه، از کاخ سفيد توسط تلويزيون پخش شد با هدف اطمينان دادن به سرمايه گذاران و مردم مضطرب و نگران انجام گرفت.

اين اظهارنظر پس از آن انجام گرفت که بانک مرکزی آمريکا و بانکهای مرکزی در گوشه و کنار جهان موافقت کردند صدها ميليارد دلار به بازارهای مالی تزريق کنند، که در واکنش به بحران جاری اعتبارات متزلزل و متلاطم شده است.

پرزيدنت بوش گفت اين تزريق کلان، و نيز اقدام دولت در نجات دادن شرکت عظيم بيمه آمريکائی American International Group در اين هفته، هردو لازم و مهم بوده است.

پرزيدنت بوش در عين حال هشدار داد که بازارهای مالی هنوز در حال تطبيق دادن خود با اقدامات بعمل آمده هستند.

پرزيدنت بوش نظراتش را پس از جلسه ای که با مشاوران ارشد اقتصادی اش داشت مطرح ساخت.

پرزيدنت بوش برنامه سفری را که برای امروز، پنجشنبه، تدارک ديده شده بود لغو کرد تا تمامی توجه خود را به بررسی و رسيدگی به بحران اقتصادی کشور معطوف کند.

کاخ سفيد گفته بود پرزيدنت بوش با مشاوران اقتصادی اش در باره بهترين راههای مقابله با تلاطم در بازارهای پولی آمريکا مشورت و تبادل نظر خواهد کرد.

تونی فراتويکی از سخنگويان کاخ سفيد گفت اقدامات لازم برای ايجاد ثبات در بازارها و بازگرداندن اطمينان به سرمايه گذاران در دستور کار پرزيدنت بوش است.

پرزيدنت بوش قرار بود به ايالت های فلوريدا و آلاباما برود اما کاخ سفيد چهارشنبه شب اعلام کرد برنامه اين سفرها لغو شده است.

XS
SM
MD
LG