لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۰۳

ژنرال مولن: بايد راهی پيدا شود که جمهوری اسلامی به بمب اتمی دست پيدا نکند


ژنرال مايک مولن، مشاور نظامی کاخ سفيد می گوید نگران است که هر گونه حمله نظامی توسط امريکا و يا اسرائيل به ايران، شرايط خاورميانه را بحرانی تر کند. ژنرال مولن ديروز (يکشنبه) در این مورد به شبکه خبری فاکس نيوز گفت، «من فکر می کنم که این بحران بسيار جدی خواهد بود و نگران آن هستم.»

کارشناسان آمريکايی امکان حمله نظامی آمريکا به ايران را، به دليل آنچه تلاش جمهوری اسلامی برای دستيابی به سلاح اتمی خوانده می شود، محتمل می دانند.

آمریکا، اتحادیه اروپا، اسرائیل و ساير کشورها جمهوری اسلامی ایران را متهم می کنند که قصد ساخت بمب اتمی دارد، اما تهران همواره اين اتهام را رد کرده و اقدام خود برای دستيابی به فن آوری هسته ای را صلح آميز دانسته است.

مولن که در مورد حضور خود در دو جنگ افغانستان و عراق سخن می گفت، خاطرنشان کرد که ارتش امريکا، آمادگی ورود به سومين رويارويی را دارد.

مایک مولن همچنين به احتمال بی نتيجه بودن چنين اقدامی نيز اشاره کرد وافزود، «به عقيده من اين مشکل بسيار پيچيده ای است. با اين همه فکر می کنم مذاکرات بين المللی و فشارهای وارده بر ايران سبب شود جمهوری اسلامی ايران مسيرخود را تغيير دهد.»

ژنرال مایکل مولن در ارتباط با قصد جمهوری اسلامی برای دستیابی به بمب اتمی گفت، «ما بايد راهی پيدا کنيم تا اين اتفاق نيفتد.»

XS
SM
MD
LG