لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۳۴

مک کين:آمريکا هرگز به ايران اجازه نميدهد هولوکاست دومی به اسرائيل تحميل کند


جان مک کين کانديدای جمهوری خواه رياست جمهوری آمريکا می گويد آمريکا هرگز به ايران اجازه نخواهد داد که يک «هولوکاست دوم» را به اسرائيل تحميل کند.

سناتور مک کين اين نظر را روز دوشنبه طی مصاحبه ای با کانال شماره دو شبکه تلويزيونی اسرائيل ابراز داشت. رهبران ايران بارها نابودی اسرائيل را خواستارشده اند و در همان حال، برنامه ای اتمی را پيگيری می کنند که کشورهای غربی ظن آن را دارند که هدف از اين برنامه ، توليد سلاح اتمی است.

آقای مک کين می گويد بر اين باور است که آمريکا و متحدان اروپائی آن به خوبی می توانند ايران را مشمول تحريم های اقتصادی گسترده تری قرار دهند به گونه ای که تهران را به متوقف ساختن فعاليت های اتمی خود متقاعد سازد. آقای مک کين ابراز اميدواری کرد که اسرائيل تا آن درجه احساس خطر نکند که ايران را مورد يک حمله نظامی قرار دهد.

ايران مؤکدأ می گويد که برنامه اتمی اين کشوربرای مقاصد مسالمت آميزاست.

آقای مک کين اين مصاحبه را يک روز پيش از ورود رقيب دمکرات خود ، باراک اوباما، به اسرائيل به عمل آورد. اسرائيل آخرين مرحله از سفرآقای اوباما به خارج از کشوربه شمار می رود.

آقای مک کين در مصاحبه خود افزود چنانچه به رياست جمهوری آمريکا انتخاب شود، برقراری تماس هائی محدود و در سطح پائين را با ايران مورد توجه قرار خواهد داد، اما بار ديگر خاطرنشان ساخت که بعيد می داند بدون تعيين شرايطی از پيش تعيين شده با محمود احمدی نژاد رئيس جمهوری ايران ديدار کند.

اسرائيل، ايران را خطرعمده ای برای موجوديت خود می داند. در همين حال اين اعتقاد گسترده وجود دارد که اسرائيل تنها کشور منطقه است که سلاح های اتمی در اختيار دارد.

XS
SM
MD
LG