لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۴۵

سفیر آمریکا در عراق ادعای انجام عملیات مرزی نیروهای آمریکایی علیه ایران از طریق بغداد را رد کرد


رایان کراکر سفیر ایالات متحده آمریکا در عراق ادعای انجام عملیات مرزی نیروهای آمریکایی علیه ایران از طریق بغداد را رد کرد.

سفیر آمریکا در عراق، در واکنش به مقاله روز یکشنبه نشریۀ نیویورکر به قلم سیمورهرش مبنی بر اینکه دولت پرزیدنت بوش اقدامات نظامی مخفیانه ای در داخل ایران از طرق مرز جنوبی عراق انجام میدهد، گفته است که نیروهای آمریکایی در داخل خاک ایران، از طریق مرز عراق اقدامی صورت نمیدهند.

رایان کراکر در مصاحبه با تلویزیون سی ان ان در عین حال افزوده که مقاله آقای هرش را مطالعه نکرده و اقدامات آمریکا، از طریق افغانستان که با ایران هم مرز است، انجام میشود.

بر اساس این مقاله در نیویورکر به قلم سیمور هرش، کنگره آمريکا اواخر سال گذشته با يک درخواست پرزيدنت بوش برای تامين بودجه افزايشی عمده در عمليات پنهانی عليه جمهوری اسلامی ايران موافقت کرده است.مجله نيويورکر ميگويد پرزيدنت بوش از کنگره خواستار قريب چهارصد ميليون دلار برای بی ثبات کردن کادر رهبری مذهبی در ايران شده بود. اين مجله به نقل از مقاماتی معرفی نشده در تشکيلات اطلاعاتی، کنگره و ارتش آمريکا ميگويد حمايت از گروههای اقليت و ناراضی، و جمع آوری اطلاعات راجع به برنامه مورد ظن اتمی جمهوری اسلامی ايران، بخشی از عمليات پنهانی تصويب شده است.

XS
SM
MD
LG