لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۰۵

نيويورکر از تصويب بودجه افزايش عمليات پنهانی آمريکا عليه تهران خبر ميدهد


يک گزارش مطبوعاتی ميگويد کنگره آمريکا اواخر سال گذشته با يک درخواست پرزيدنت بوش برای تامين بودجه افزايشی عمده در عمليات پنهانی عليه جمهوری اسلامی ايران موافقت کرده است.

مجله نيويورکر ميگويد پرزيدنت بوش از کنگره خواستار قريب چهارصد ميليون دلار برای تزلزل و بی ثباتی در کادر رهبری مذهبی در ايران شده بود. اين مجله به نقل از مقاماتی معرفی نشده در تشکيلات اطلاعاتی، کنگره و ارتش آمريکا ميگويد حمايت از گروههای اقليت و ناراضی ، و جمع آوری اطلاعات راجع به برنامه مورد ظن اتمی جمهوری اسلامی ايران، بخشی از عمليات پنهانی تصويب شده است.

نيويورکر ميگويد جزئيات عمليات جديد در يک فرمان کاملا سری رياست جمهوری، که پرزيدنت بوش آن را امضاء کرد، شرح داده شده است.

اين مجله ميگويد تصميمات متخذه سطح و محدوده عمليات جاری آمريکا در ايران را گسترش ميدهد.

دولت بوش راجع به اين گزارش اظهار نظر نکرده است، اما مجله نيويورکر ميگويد بعضی از رهبران کنگره در باره ماهيت عمليات جديد، که سازمان مرکزی اطلاعات آمريکا و فرماندهی عمليات مشترک ويژه در آن دخيل هستند، پرسش هائی جدی داشتند.

فرمان های رياست جمهوری آمريکا جزو اسنادی کاملا سری است که برای عمليات پنهانی صادر ميشود و به اطلاع گروه کوچکی از رهبران کنگره و کميته های اطلاعاتی آن ميرسد .

XS
SM
MD
LG