لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۱۰

اوباما:در صورت انتخاب برای بازداشتن ايران از دستيابی به بمب اتم از هر وسيله ای استفاده خواهم کرد


باراک اوباما، کانديدای حزب دمکرات برای احراز رياست جمهوری آمريکا، امروز (چهارشنبه) در جمع اعضای آيپاک - يک گروه لابی طرفدار اسراييل - در واشنگتن گفت اگر انتخاب شود، آنچه را در توان دارد برای بازداشتن جمهوری اسلامی ايران از دست يابی به اسلحه اتمی بکار خواهد برد.

سناتور ايالت ايلينويز در نخستين سخنرانی عمده خود در پی کسب نامزدی حزب، جمهوری اسلامی را «بزرگترين تهديد» برای صلح و ثبات اسراييل ناميد و گفت او در صورت شکست ديپلماسی، عمليات نظامی عليه ايران را بررسی خواهد کرد.

" hspace=2 src="/persian/images/ap_us_democrat_candidate_clinton_04jun08_eng_175.jpg" width=190 align=right vspace=2 border=0>سناتور هيلاری کلينتون، رقيب اوباما، نيز در کنفرانس سخن گفت و اظهار داشت او از تقويت ارتش اسراييل برای دفاع از کشور در برابر تهديدات فزاينده پشتيبانی می کند.

و جان مک کين، نامزد احتمالی حزب جمهوريخواه، که روز دوشنبه در کنفرانس آيپاک سخن گفت، اوباما را متهم کرده است که با پيشنهاد گفت و شنود بيشتر با رهبران ايران، بيش از اندازه نسبت به جمهوری اسلامی نرمش نشان می دهد.

مک کين همچنين از اوباما بدليل خودداری از رای دادن به لايحه تعيين سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ايران به عنوان يک سازمان تروريستی انتقاد کرد.

هری ريد، رهبر اکثريت سنا، پيشتر به اعضای آيپاک گفته بود تعهد آمريکا به اسراييل از گرايش های حزبی در سياست های آمريکا فراتر می رود.

جان بوهنر، رهبر اقليت سنا، بر اهميت درگيری نظامی آمريکا در خاورميانه تاکيد گذاشت و گفت دشمنان آمريکا و اسراييل يکسان هستند.

XS
SM
MD
LG