لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۵۷

کلينتون ازحاميانش خواستار حمايت از اوباما ميشود


درآمريکا، سناتور هيلاری کلينتون، در پی تعلیق در مبارزه برای رفتن به کاخ سفيد قول داده است حاميانش را به حمايت از رقيبش سناتور باراک اوباما ترغيب کند، که کانديدای قطعی حزب دمکرات در انتخابات رياست جمهوری آمريکا شناخته ميشود.

ستاد مبارزات انتخاباتی خانم کلينتون ميگويد وی روز شنبه در اجتماعی از حاميانش که در واشنگتن برگزار خواهد شد، ضمن قدردانی از آنان، رسما آقای اوباما را تائيد و حمايت خواهد کرد.

خانم کلينتون امروز، پنجشنبه، در پيامی که از طريق اينترنت برای حاميانش فرستاد تفاوت هايش را با آقای اوباما، در مقايسه با سناتور جان مک کين، که کانديدای قطعی جمهوريخواهان شناخته ميشود، کوچک توصيف کرد.

آقای اوباما روز سه شنبه پس از يک مبارزه انتخاباتی طولانی با اين بانوی اول پيشين آمريکا، که ميخواست نخستين رئيس جمهوری زن در آمريکا شود، توانست حمايت نمايندگان حزبی را تا حد لازم و کافی برای احراز کانديدائی حزب دمکرات کسب کند.

آقای اوباما، که نخستين آمريکائی آفريقائی تباری است که توانسته است کانديدائی رياست جمهوری آمريکا را برای خود از اين حزب عمده قطعی کند ، برای کمک به گزينش کانديدای معاونت رياست جمهوری، هياتی سه نفر تشکيل داده است.

کارولين کندی، دختر جان اف کندی رئيس جمهوری فقيد، و برادر زاده سناتور تد کندی، حامی آقای اوباما، يکی از اعضای اين هيات است.

منابع نزديک به خانم کلينتون ميگويند بانوی اول پيشين آمريکا ممکن است ملحق شدن به آقای اوباما را در مقام کانديدائی معاونت رياست جمهوری مورد بررسی قرار دهد، بشرط آنکه چنين اقدامی به پيروزی دمکرات ها در رقابت با جمهوريخواهان برای رفتن به کاخ سفيد در انتخابات نوامبر کمک کند.

آقای مک کين با ارسال نامه ای برای آقای اوباما پيشنهاد کرده است هردو پيش از آنکه انتخابات برگزار شود در يک رشته بحث ها و مناظره های محلی شرکت کنند.

ستاد مبارزات انتخاباتی آقای اوباما چنين ايده ای را قابل قبول و جذاب توصيف کرده است.

XS
SM
MD
LG