لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۵۰

حسن نصرالله: اقدامات دولت لبنان در سرکوب فعالان حزب الله بمنزله اعلان جنگ است


حسن نصرالله، رهبر حزب الله لبنان، می گويد اقدامات دولت لبنان در سرکوب فعالان حزب الله بمنزله اعلان جنگ است.

نصرالله امروز (پنجشنبه) در يک کنفرانس خبری گفت لبنان در پی تصميم ديروز دولت، مبنی بر تحقيق درباره شبکه ارتباطی حزب الله، وارد مرحله جديدی شده است. دولت همچنين تصميم گرفت رييس بخش امنيت فرودگاه بين المللی بيروت را، به دليل ارتباط هايی که گفته می شود با حزب الله داشت، برکنار کند.

در اين ميان امروز، در حالی که دولت پرواز تمام هواپيماها از فرودگاه را متوقف ساخت، زدوخورد بين حزب الله و نيروهای دولتی شدت گرفت.

طرفداران اپوزيسيون به رهبری حزب الله به اعتراضات ضد دولتی ادامه دادند، و با لاستيک های مشتعل و موانع ديگر، راه های منتهی به فرودگاه و خيابان های ديگر در بيروت را بستند.

ديروز همچنين نبردهای خيابانی بين افراد مسلح وفادار به حزب الله و طرفداران ائتلاف حاکم، که غرب از آن حمايت می کند، در گرفت. در جريآن زدوخوردهای ديروز بين دو طرف در بخش هايی از بيروت، دست کم ده نفر زخمی شدند.

برای جلوگيری از شدت گرفتن خشونت پليس و سربازان لبنان با افزايش واحدهای گشتی در بيروت به پاسخگويی بر آمدند.

يک مقام اپوزيسيون لبنانی، که نخواست معرفی شود، گفته است مبارزات اعتراضی تا زمانی که دولت تصميماتی را که عليه حزب الله گرفته است لغو نکند، ادامه خواهد يافت.

لبنان از سال پيش در يک بن بست سياسی قرار داشته است. ائتلاف حاکم و اپوزيسيون قادر نبوده اند رييس جمهوری جديد را انتخاب کنند و يک دولت وحدت ملی تشکيل دهند.

قرار است پارلمان هفته آينده برای انتخاب رييس جمهوری جديد رای بدهد.

XS
SM
MD
LG