لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۲۵

پاپ بنديکت آيين دعا و نيايش همگانی را برای هزاران نفر در واشنگتن برگزار کرد


پاپ بندیکت شانزدهم روز پنجشنبه آیین دعا و نیایش همگانی را برای ده ها هزار نفر در واشنگتن دی سی، پایتخت امریکا، برگزار کرد. پاپ، که برای نخستین بار بعنوان رهبر کلیسای کاتولیک به آمریکا سفر کرده است، در حالی که یک ردای قرمز رنگ بر تن و تاج طلائی اسقفی برسر داشت، خطاب به ۴۵ هزار نفر که در یک استادیوم بیس بال جمع شده بودند گفت کلیسای کاتولیک در یک مرحله سرنوشت ساز قرار دارد.

پاپ نسبت به آنچه آنرا تزلزل ناراحت کننده در بنیادهای جامعه - از جمله بیگاگی مردم، خشونت و فراموش کردن فزاینده خداوند - نامید، ابراز نگرانی کرد و رهبران کاتولیک را به کوشش برای پیشبرد بهتر ایمان، امید و یکپارچگی در فرهنگی که روز بروز بیشتر سکولار و ماتریالیست می شود فراخواند.

پاپ همچنین تاسف خود را از آزار جنسی کودکان بوسیله کشیشان در سراسر امریکا در ده های اخیر ابراز داشت. او بزبان انگلیسی سخن می گفت و برای جلب نظر شمار فزاینده اسپانیایی تبارهای کاتولیک در ایالات متحده، جملاتی را نیز به اسپانیائی بیان کرد.

اجرای پلاسیدو دو مینگو، ستاره اپرا، و انجام نیایش عشای ربانی توسط کشیشانی که در سراسر استادیوم پراکنده شده بودند، از بخش های جالب مراسم بود. قرار است پاپ بندیکت امشب با مربیان کاتولیک ملاقات کند و با رهبران مذاهب گوناگون به گفت و گو بنشیند.

پاپ روز جمعه به نیویورک خواهد رفت، در آنجا در سازمان ملل متحد سخن خواهد گفت و در آیین دعا و نیایش همگانی دیگری در ورزشگاه یانکی حضور خواهد یافت. او همچنین از محل بنای مرکز تجارت جهانی، که در تروریست های القاعده آنرا در ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ ویران کردند، دیدن خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG