لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۴۶

سفر پاپ به نيويورک و سخنرانی در سازمان ملل متحد


پاپ بندیکت می گوید تمام ملت ها وظیفه دارند از مردم در برابر نقض فاحش حقوق بشر و بحران های انسانی حقاظت کنند. پاپ روز جمعه در مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک گفت اگر کشورها قادر نباشند چنین حفاظتی را تضمین کنند، آنگاه جامعه جهانی باید با ابزاری که در منشور سازمان ملل متحد ارائه شده و دیگر ابزارهای بین المللی مداخله کند.

پاپ پیشبرد حقوق بشر را کارآمد ترین استراتژی برای افزایش امنیت و از بین بردن نابرابری بین کشورها و گروه های اجتماعی نامید.

پاپ بعدا در سخنانی در تالار مجمع عمومی، از کارکنان سازمان ملل متحد برای کارهایی که انجام می دهند سپاسگزاری کرد و نسبت به پرسنل سازمان که هنگام انجام وظیفه جانسپردند، ادای احترام کرد. قرار است رهبر ۸۱ ساله کلیسای کاتولیک هنگام توقف در نیویورک از یک کنیسه نیز دیدن کند.

پاپ همچنین یک آئین دعا و نیایش عام در یک کلیسای کاتولیک، با حضور حدود ۲۵۰ نفر از رهبران کلیسا های پروتستان، اوتودوکس و کاتولیک برگزار می کند.

پاپ ازواشنگتن به نیویورک رفت، او که ردای سفید رنگی پوشیده بود، هنگام ورود به شهر برای کسانی که به استقبالش رفته بودند دست تکان داد. او سپس رهسپار مقر سازمان ملل متحد شد و بان کی - مون دبیر کل سازمان ملل و مقامات دیگر به او خوش آمد گفتند.

رهبر کلیسای کاتولیک روز پنجشنبه در واشنگتن مراسم دعا و نیایش همگانی را برای بیش از ۴۵ هزار نفر انجام داد. در این آیین، که در محل استادیوم بیسبال برگزار شد، او از رسوائی سوءاستفاده جنسی از کودکان ، که کشیشیان آمریکائی در آن درگیر بودند، ابراز تاسف کرد و خواهان شفای قربانیان و التیام ناراحتی های آنها شد. پاپ بعدا، در محل سفارت واتیکان با گروه کوچکی از قربانیان ملاقات کرد.

پاپ قرار است روز یکشنبه در نیویورک در أیین نیایش همگانی در استادیوم یانکی حضور یابد، و از محل بنای مرکز تجارت جهانی ، که تروریستهای القاعده آنرا در ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ منهدم کردند، دیدن کند.

XS
SM
MD
LG