لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۵

پاپ بنديکت از پرزيدنت بوش خواست از ديپلماسی برای حل مناقشات استفاده کند


پرزيدنت بوش ميزبانی آئين پرشکوهی را برای پاپ بنديکت در کاخ سفيد، همراه با هزاران مشتاق بر عهده گرفته است. دست کم ۹۰۰۰ مهمان، شامل اعضای کابينه، راهبان و کشيشان، هنگامی که پاپ در محوطه چمن جنوبی کاخ سفيد ظاهر شد، ابراز احساسات کردند.

مراسم با اجرای سرودهای ملی واتيکان و ايالات متحده، و «نيايش مسيح» آغاز شد.

مهمانان همصدا آهنگ مخصوص روز تولد را بمناسبت هشتاد و يکمين زادروز پاپ خواندند.

پرزيدنت بوش از پاپ استقبال کرد و گفت ايالات متحده به آزادی مذهبی معتقد است. وی گفت در روزگار تروريسم و نفرت، آمريکائيان به پيام پاپ که خداوند معنا و تجسم عشق است، و تمام زندگی انسان مقدس است، نياز دارند.

پاپ از پرزيدنت بوش خواست از ديپلماسی برای حل مناقشات استفاده کند و در سخنان خود خطاب به پرزيدنت بوش و هزاران نفر که در مراسم حضور داشتند، بيشتر از مذهب در باره دمکراسی حرف زد.

پاپ بنديکت گفت دمکراسی فقط زمانی می تواند شکوفا شود که رهبران سياسی واقعيت و خرد را راهنمای خود سازند. و او گفت نياز به همبستگی جهانی از هر زمان ديگری فوری تر است.

پس از تشريفات، دو مقام بطور خصوصی به گفت و گو نشستند.

بوش از پاپ درخواست کرد در دعاهای خود آمريکا را نيز در نظر داشته باشد.

پاپ بنديکت گفته است قصد دارد در باره مسائل مهاجرت با پرزيدنت بوش صحبت کند. پاپ می گويد جدائی خانواده ها جدی ترين جنبه مساله است، و آنرا برای بافت اجتماعی، اخلاقی و انسانی خطرناک دانست.

قرار است امشب پاپ در کليسای بزرگ واشنگتن، برای ۳۰۰ اسقف آمريکائی سخنرانی کند.

مقامات شهر انتظار دارند دست کم هشت هزار نفر در مقابل کليسا و هزاران نفر ديگر در مسير کاروان پاپ جمع شوند.

قرار است پاپ در سفر شش روزه خود در آيين های نيايش جمعی در واشنگتن و در نيويورک شرکت کند. او با رهبران کاتوليک ديدار خواهد داشت، در سازمان ملل متحد سخن خواهد گفت و از محل مرکز سابق تجارت جهانی، که در حملات تروريستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ منهدم شد، ديدن خواهد کرد.

پاپ همچنين با چالش توجه به مساله سو استفاده جنسی از هزاران کودک بوسيله کشيش های کاتوليک در سراسر آمريکا روبرو است. در اين رابطه، کليسا دو ميليارد دلار غرامت به قربانيان پرداخته و صدها کشيش را بر کنار کرده است.

پاپ در راه سفر به آمريکا به خبرنگاران گفت از اين رسوائی عميقا احساس شرمساری می کند.

XS
SM
MD
LG