لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۵۹

نقض حقوق بشر در ايران همچنان ادامه دارد


خديجه مقدم که در راه اندازی فرهنگسرای زنان بم نقش موثر داشته و عضو نهادهای غير دولتی ياری رسان در حوزه زنان و کودکان است پس از پاسخگويی به سئوالات پليس امنيت به خانه بازگشته است.

در همين حال شيرين عبادی برنده صلح نوبل و وکيل دادگستری اقدام پليس امنيت را اقدامی تازه ندانست و آن را از مصاديق تشويش اذهان عمومی دانست. به گفته عبادی پليس امنيت صراحتا اعلام ميکند تجمع ِ بيش از سه نفر ممنوع است و مشخص نيست که مبنای قانونی اين حرف چيست. در حاليکه بنا به گفته عبادی در هيچيک از مواد قانونی نه تنها چنين محدوديتی ديده نمی شود که حتا بر آزادی اجتماعات نيز تاکيد شده است.

در همين حال، خانواده های مجيد توکلی، احمد قصابان، و احسان منصوری، سه دانشجوی دانشگاه اميرکبير، که با وجود دستور قاضی جوادی قاضی دادگاه عمومی تهران و توديع وثيقه هشتاد ميليون تومانی هنوز در زندان بسر می برند، با ارسال نامه سرگشاده به آيت الله شاهرودی رييس قوه قضاييه خواستار دخالت وی برای اجرای قانون شدند.

با گذشت سه هفته از صدور حکم تبرئه دانشجويان زندانی، مسئولان زندان اوين با اين بهانه که بايد دادگاه انقلاب به استعلام آنها پاسخ گويد، از اجرای اين دستور سر باز ميزنند.

XS
SM
MD
LG