لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۳۰

تهران اتهام واشنگتن در موردهرج ومرج درخاوميانه را ردکرد


وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ايران اتهامات عنوان شده توسط رابرت گيتس وزير دفاع آمريکا در باره تلاش تهران برای ايجاد هرج ومرج در خاورميانه را رد کرده است.

آقای گيتس روز شنبه در يک کنفرانس جهانی امنيتی در بحرين از کشورهای عرب خواست از اقدامات تحت رهبری آمريکا در مورد وارد ساختن فشار به تهران برای متوقف ساختن غنی سازی اورانيوم، که می تواند در توليد تسليحات اتمی نيز مورد استفاده قرار گيرد، جانبداری کنند.

محمد علی حسينی سخنگوی وزارت امورخارجه ايران امروز، يکشنبه، گفت آقای گيتس در امور داخلی کشورهای منطقه دخالت ميکند.

تهران در عين حال واشنگتن را به استفاده از جاسوسی در تدوين يک گزارش جديد اطلاعاتی در باره برنامه اتمی جمهوری اسلامی متهم کرده است. اين گزارش آمريکا که دوشنبه گذشته منتشر شد ميگويد تهران در سال ۲۰۰۳ برنامه تسليحات اتمی را متوقف کرد.

جمهوری اسلامی ايران هيچگاه اذعان به داشتن برنامه تسليحات اتمی نکرده و همواره گفته است فعاليت های اتمی اش برای مقاصد صلح آميز است.

Ephraim Sneh قانونگذار اسرائيلی که معاون وزارت دفاع آن کشور نيز بوده است گزارش اطلاعاتی آمريکا را بسيار ناقص توصيف کرد. وی گفت اين گزارش نقش و اهميت برنامه تهران در مورد غنی سازی اورانيوم را منعکس نميکند و حتی اگر تهران برنامه تسليحاتی را متوقف کرده باشد می تواند هروقت که بخواهد آن را از سر بگيرد.

Donald kerr معاون اول مديريت اطلاعات ملی آمريکا در اطلاعيه ای که روز شنبه منتشر کرد گفت تشکيلات اطلاعاتی آمريکا به تجزيه و تحليل های گزارش اعتماد دارد.

XS
SM
MD
LG