لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۴۱

بی نظير بوتو در لاهور پاکستان دوباره تحت بازداشت خانگی قرار گرفت


پليس پاکستان برای جلوگيری از رهبری تظاهرات گسترده ای عليه اعلام حالت فوق العاده در پاکستان از سوی بی نظير بوتو نخست وزيراسبق اين کشور، برای دومين بار ظرف مدتی کمتراز يک هفته خانم بوتو را تحت بازداشت خانگی قرار داد.

مقامات شهر لاهور در شرق پاکستان که خانم بوتو فعلا ً در آن به سر می برد، شامگاه روز دوشنبه حکم هفت روزه ای را در مورد بازداشت وی صادر کردند.

قرار بود خانم بوتو برای فشاربه پرويز مشرف رئيس جمهوری پاکستان در جهت برقرار ساختن مجدد قانون اساسی و استعفا از مقام رياست ستاد ارتش، رهبری يک راه پيمائی را از لاهور تا اسلام برعهده بگيرد.

اما آفتاب چيما رئيس پليس شهر لاهور اعلام کرد طبق مقررات حالت فوق العاده، برگزاری هرگونه راه پيمائی و تظاهرات ممنوع است و پليس گزارش هائی اطلاعاتی دريافت داشته است که از احتمال حمله به راه پيمائی حکايت دارد.

در همين حال وزيران امورخارجه کشورهای مشترک المنافع بريتانيا و مستعمرات پيشين اين کشور در اجلاس روز دوشنبه خود در لندن ١٠ روز، تا ٢٢ ماه نوامبر، به پاکستان مهلت دادند تا بار ديگرقانون اساسی خود را برقرار سازد و حالت فوق العاده را لغو کند. وزيران امور خارجه اعلام کردند که در غيراين صورت، پاکستان با تعليق عضويت خود در اين گروه ٥٣ عضوی مواجه خواهد بود.

XS
SM
MD
LG