لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۱۵

پيمانکار آمريکايی ارايه دهنده خدمات امنيتی از کمپانی اش در برابر قانونگذاران دفاع کرد


مدير عامل شرکت پيمانکار آمريکايی ارايه دهنده خدمات امنيتی در برابر قانون گذارانی که اعمال شرکت های ارايه کننده خدمات امنيتی در عراق و افغانستان را مورد بررسی قرار می دهند از نقشی که شرکتش ايفا می کند دفاع نمود.

«کميته نظارت مجلس نمايندگان و اصلاحات در دولت» امروز (سه شنبه) از مدير عامل شرکت بلک واتر، اريک پرينس، درباره سياستها و عملکرد شرکت در مورد حوادثی که کارکنانش در آن درگير می شوند سوالاتی کرد.

با اين همه، بنا به درخواست وزارت دادگستری آمريکا، سوالات مربوط به واقعه تيراندازی روز ۲۵ شهريورماه که کارکنان بلک واتر در آن دخيل بوده و ۱۱ غيرنظامی عراقی در جريان آن کشته شدند به بعد از معلوم شدن نتايج تحقيقات دولت فدرال موکول شد.

اعضای وابسته به حزب دمکرات اين کميته پيرامون امکان تحت الشعاع قرار گرفتن تلاش های آمريکا در بدست آوردن اعتماد شهروندان عراقی بوسيله اعمال بلک واترو شرکتهايی نظير آن سوالاتی مطرح کردند.

آقای پرينس در بيانيه امروزش از سابقه خدمات شرکت بلک واتر دفاع نمود، و ادعا کرد هيچ شخصيتی که تحت محافظت شرکت وی بوده است تاکنون کشته و يا زخمی نشده است.

وی گفت شرکت وی تقريبا يک هزار مامور محافظ در عراق دارد که جملگی شامل قراردادها و مقررات بيشمار آمريکا بوده و برای محافظت از قانون اساسی آمريکا سوگندياد کرده اند.

رئيس کميته مزبور، هنری واکسمن عضو حزب دمکرات از ايالت کاليفرنيا و از منتقدين رهبری پرزيدنت بوش در جنگ عراق است.

XS
SM
MD
LG