لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۳۴

انفجارهای متعدد بمب در عراق دستکم ۱۰ قربانی گرفت


بگفته مقامات عراقی طی بمب گذاری های متعدد و جداگانه امروز (چهارشنبه) در شمال عراق دستکم ۱۰ نفر کشته و چندين نفر زخمی شدند.

در شهر مرزی سنجر، نزديک سوريه، يک بمب گذار انتحاری با انفجار اتومبيل خود در مجاورت مسکن يک رهبر قبيله ای اهل تسنن باعث مرگ ۵ نفر و زخمی شدن ۹ نفر ديگر شد. رهبر قبيله ای، شيخ کنان الجهريمور، در اين انفجار مجروح شد.

در حمله ديگری در ۲۵۰ کيلومتری شمال بغداد، بگفته پليس دستکم ۵ نفر براثر انفجار يک اتومبيل کشته و ۷ نفر ديگر زخمی شدند.

در رويدادی ديگر، بگفته ارتش آمريکا نيروهای ائتلاف طی عمليات امروز (چهارشنبه) خود در شمال و نقاط مرکزی عراق سه تروريست مظنون به وابستگی به القاعده را از پای در آورده و ۸ نفر ديگر را دستگير نمودند.

ارتش آمريکا همچنين گفت طی عمليات جداگانه ای در بغداد موفق به دستگيری يک تروريست مظنون و بازداشت سه نفر ديگر شد.

ديروز دولت عراق اعلام نمود پس از حادثه تيراندازی ناگواری که شرکت آمريکايی بلک واتر در آن دست داشت، برای تحت کنترل درآوردن فعاليت شرکت های امنيتی خصوصی، مشغول تدوين لايحه ای قانونيست. بگفته سخنگوی وزارت کشور عراق، عبدلکريم خلف، پيش نويس اين قانون به شورای دولت تسليم شده و بزودی برای رای گيری به پارلمان آن کشور تسليم خواهد شد.

مقامات عراقی شرکت بلک واتر را به گشودن آتش بروی غيرنظاميان و کشتار در خيابان دستکم ۱۱ غيرنظامی عراقی در ۲۵ شهريورماه متهم کرده اند. بلک واتر گفته است ماموران محافظ اين شرکت صرفا به حمله ای که به کاروان تحت محافظت ايشان شده بود از خود واکنش نشان دادند.

XS
SM
MD
LG