لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۴۱

حدود پنجاه نفر در جريان بمب گذاری ها در عراق جان باختند


حملات انتحاری با مواد منفجره وبمب گذاری های ديگری در روزدوشنبه حدود ۵۰ نفر را درعراق به هلاکت رسانيد.

در مرگبارترين اين حملات، يک بمب گذار انتحاری که رانندگی يک کاميون حامل سوخت را برعهده داشت، ۱۵ نفر را در يک قرارگاه پليس در شهر بايجی در شمال عراق از پای در آورد.

در پايتخت عراق، يک حمله کننده انتحاری ۱۲ نفر را درهتل المنصور که مورد استفاده شهروندان خارجی و مقامات عراقی قرار دارد، ازپای در آورد. چهارتن از رهبران قبيله ای اهل تسنن در اين انفجار جان خود را از دست داد. رهبران قبيله ای به اتحاديه ای مرتبط بودند که با القاعده مبارزه می کند.

پرزيدنت بوش گفت اين حمله بيانگر" ددمنشی است که افراط گرايان می توانند به جوامع انسانی تحميل کنند." پرزيدنت بوش افزود اين به همان علت است که آمريکا قاطعانه ازعراق حمايت می کند.

پيشتر، يک بمب گذارانتحاری با اتومبيل حامل بمب خود در حمله ای به دفاتر کار استاندار حله، ۸ نفر را ازپای در آورده بود. حله شهری عمدتأ شيعه نشين است که جنوب بغداد واقع شده است. حمله ديگری با بمب در شهر موصل در شمال عراق يک نفر را ازپای در آورد.

در همين حال ارتش آمريکا امروز دوشنبه اعلام داشت نيروهای ائتلاف طی عملياتی در مناطق مرکزی عراق ۴۳ تروريست مظنون را بازداشت کردند.

ارتش آمريکا همچنين خبر داد که يک سرباز آمريکائی امروز در جريان حمله ای با سلاح های سبک در بغداد کشته شد و سرباز ديگری بر اثر جراحاتی که روز شنبه در پايتخت عراق برداشته بود، جان خود را از دست داد.

XS
SM
MD
LG