لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۱۵

يازده سربازديگر آمريکائی درعراق جان سپردند


ارتش آمريکا ميگويد يازده سرباز آمريکائی روز شنبه در عراق جان سپردند.

در مرگبارترين واقعه، چهار سرباز هنگامی کشته شدند که يک بمب در نزديکی خودروی آنان در شمال غربی بغداد منفجر شد. چهار سرباز ديگر نيز در انفجار بمب های جاده ای و تيراندازيهائی که در داخل و حومه بغداد رخ داد جان سپردند. يک بمب جاده ای نيز يک هوانورد را در تکريت کشت. ارتش همچنين ميگويد دو سرباز در اثر جراحاتی که ناشی از عمليات رزمی نبود جان سپردند.

در ماه ژوئن جاری تا کنون ۷۱ نفر از اعضای نظامی آمريکا در عراق جان خود را از دست داده اند.

ارتش آمريکا می گويد، در جريان حملات روز گذشته نيروهای ائتلاف در بغداد، چهار تروريست به هلاکت رسيدند و ۱۴ ستيزه گر مظنون بازداشت شدند. حملات روز گذشته نيروهای ائتلاف بخشی از عمليات تهاجمی آنها عليه ستيزه گران القاعده در عراق بوده است.

در همين حال دو گروه سياسی سُنّی عرب امروز پارلمان عراق را تحريم کردند و گفتند تا وقتی محممود ال مشادانی رئيس برکنار شده پارلمان، که يک سُنّی است، ابقا نشود باز نمی گردند. پارلمان اوايل اين ماه رای به برکناری آقای ال مشادانی داد که قانونگزاران وی را به بدرفتاری متهم کرده بودند.

قانونگزاران روز شنبه دوره جاری پارلمان را تا آخر ژوئيه تمديد کردند. قانوگزاران برای تصويب قوانينی که هدف آنها پيشبرد آشتی ملی است زير فشار قرار گرفته اند.

XS
SM
MD
LG