لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۵۰

ارتش لبنان ميگويد يک فرمانده فتح الاسلام را کشته است


مقامات امنیتی لبنان می گوین سربازان د درگير در جنگ علیه ستیزه گران فتح الاسلام در یک اردوگاه آوارگان فلسطینی یکی از رهبران ارشد آن گروه را کشته اند.

منابع فلسطینی امروز کشته شدن نعیم غالی، معروف به ابو ریاض را توسط يک تک تيرانداز ارتش، که رور جمعه انجام گرفته بود، تأئید کردند. منابع امنيتی از غالی به عنوان فرمانده ارشد گروه ستيزه گر فتح الاسلام ياد ميکردند.

همچنین امروز یک مقام لبنانی گفت از روز جمعه که ارتش حملات گسترده خود عليه ستيزه گران آغاز کرد تاکنون نُه سرباز کشته شده اند.

در همين حال به گفته منابع امنيتی يک سرباز و يک غير نظامی لبنانی نيز امروز در زدوخورد با ستيزه گران موسوم به جندالشام در نزديکی يک اردوگاه ديگر آوارگان فلسطينی کشته شدند. اين زدوخورد در يک پست بازرسی در نزديکی اردوگاه عين الهيلوه در حومه صيدا رخ داد.

طی دو هفته ای که از آغاز در گیری نیروهای دولتی لبنان و ستیزه گران فتح الاسلام ميگذرد جهل و چهار سرباز لبنانی، چهل و پنج ستیزه گر و بيست غیر نظامی کشته شده اند.

دولت خواستار تسليم ستيزه گران است اما آنها عهد کرده اند تا آخرين نفر بجنگند.

پرستاری که هنوز در يک درمانگاه اردوگاه کار ميکند به صدای آمريکا گفت با کمبود غذا و آب آشاميدنی، فقدان برق و جمع شدن زباله در خيابانها اوضاع به سرعت رو به وخامت ميرود.

قريب سه چهارم سکنه چهل هزار نفری اردوگاه پس از شروع زدوخوردها اردوگاه را ترک کرده اند.

XS
SM
MD
LG