لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۴۲

در نبردهای جديد در لبنان دو سرباز و دو ستيزه جو کشته شدند


مقامات لبنان می گويند در نبرد جديدی در يک اردوگاه آوارگان فلسطينی در جنوب لبنان، امروز دوشنبه دو سرباز دولتی و دو ستيزه جوی اسلامگرا کشته شدند.

منابع پزشکی نيز می گويند در زد وخوردهای ميان ستيزه جويان موسوم به "جُند الشام" و نيروهای دولتی لبنان در اردوگاه "عين الحلوه" در نزديکی صيدون، دست کم سه سرباز دولتی و دو غيرنظامی مجروح شدند. صدها تن از ساکنان اين اردوگاه از برابر خشونت های جاری گريخته اند.

متجاوز از دو هفته پس از جنگ ميان نيروهای دولتی لبنان و ستيزه جويان وابسته به گروه فتح الاسلام در يک اردوگاه ديگر آوارگان فلسطينی موسوم به نهرالبارد، زد وخوردهای جاری در اردوگاه جنوب لبنان نيز از ديروز يکشنبه آغاز گرديد. جنگ اردوگاه نهرالبارد در نزديکی شهر طرابلس در لبنان، همچنان ادامه دارد. تاکنون بيش از ۱۰۰ نفر، مشتمل بر سربازان دولتی، ستيزه جويان و غيرنظاميان ، جان خود را در اين زد و خوردها از دست داده اند.

ستيزه جويان با بی اعتنائی به درخواست های دولت لبنان در مورد تسليم خود، عهد کرده اند تا سرحد مرگ به جنگ ادامه دهند.

منابع فلسطينی ديروز يکشنبه اظهار داشتند نعيم غالی، يکی از رهبران ارشد گروه فتح الاسلام روز جمعه به وسيله يک تک تيرانداز در اردوگاه کشته شد. نيروهای امنيتی لبنان نعيم غالی را که به ابو رياض نيز شهرت داشت، به عنوان يکی از رهبران نظامی گروه فتح الاسلام توصيف کرده اند.

از زمان آغاز جنگ تاکنون، حدود سه چهارم ساکنان اردوگاه ۴۰ هزار نفری نهرالبارد از اين اردوگاه گريخته اند.

XS
SM
MD
LG