لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۸

احمدی نژاد سخنرانی خود در شورای امنيت را لغو کرد


محمود احمدی نژاد رئيس جمهوری ايران سفر خود را به نيويورک که قرار بود برای ايراد سخنرانی در شورای امنيت سازمان ملل متحد صورت گيرد، لغو کرد. مقامات جمهوری اسلامی علت لغو اين سفر را تاخيرآمريکا درصدور رواديد ورود برای آقای احمدی نژاد و همراهان وی اعلام کردند.

شان مک کورمک سخنگوی وزارت امورخارجه پيشتر در روز جمعه اعلام کرده بود که برای آقای احمدی نژاد،

ديپلمات های ايرانی و گروهی از ماموران امنيتی رواديد ورود به آمريکا صادر شده است.

با اين حال آقای مک کورمک افزود برای يک گروه دوم نيز تقاضای صدور ويزا شده بود، اما درخواستنامه های لازم ديروقت به دست متصديان صدور رواديد رسيده و هنوزانجام نشده است.

سخنگوی وزارت امورخارجه آمريکا همچنين اظهارداشت در مورد درخواست صدور رواديد ، مقامات ايران اين بار نيز همان رفتاری را در پيش گرفتند که هنگام سفر قبلی آقای احمدی نژاد به نيويورک در ماه سپتامبر گذشته برای شرکت دراجلاس سازمان ملل متحد به عمل آورده بودند. سخنگو افزود در ارتباط با سفرآقای احمدی نژاد به نيويورک، آمريکا می خواهد که تعهدات خود را به عنوان کشورميزبان به موقع انجام دهد.

اجلاس جاری شورای امنيت برای اتخاذ تصميم نسبت به اِعمال تحريم های اقتصادی جديدی عليه ايران به علت امتناع از توقف غنی سازی اورانيوم است. ديپلمات های سازمان ملل متحد می گويند اميدوارند که در جلسه امروز شورای امنيت درباره پيش نويس قطعنامه مربوط به تحريم های جديد رای گيری شود.

XS
SM
MD
LG