لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۳۶

آمريکا ويزای سفراحمدی نژاد برای شرکت در جلسه شورای امنيت را صادر کرد


وزارت امورخارجه آمريکا برای محمود احمدی نژاد رئيس جمهوری ايران ويزای سفر صادرکرده است تا وی بتواند در يک جلسه مهم و حساس شورای امنيت سازمان ملل متحد در نيويورک شرکت کند.

شان مک کورمک سخنگوی وزارت امورخارجه آمريکا امروز،جمعه، گفت درخواست صدور ويزا برای آقای احمدی نژاد، چند ديپلمات ايرانی و مامور محافظ مورد تائيد قرار گرفته است .

به گفته اين سخنگو گرچه هنوزکار صدور ويزا برای خدمه هواپيما تکميل نشده است، اما اقدامات لازم در جريان است تا ضمن حل بموقع مسئله، سفر آقای احمدی نژاد امکان پذير شود .

تهران امروز آمريکا را به صادر نکردن ويزا برای شرکت آقای احمدی نژاد در جلسه شورای امنيت متهم کرده بود، که قرار است برای وضع تحريم های تنبيهی بيشتر عليه ايران در واکنش به امتناع تهران از تعليق در غنی سازی اورانيوم رای بدهد.

ديپلماتها در سازمان ملل متحد ميگويند بانيان قطعنامه تحريم های جديد ،برای به رای گذاشتن آن آماده شده اند.

نمايندگان آلمان، و پنج عضو دائمی شورای امنيت، شامل آمريکا، بريتانيا، فرانسه، روسيه و چين ديروز در مورد تغييراتی جزئی در متن قطعنامه به توافق رسيدند.

بنا به گزارش های خبری شش قدرت جهان در عين حال متمم هائی را که در هفته گذشته توسط آفريقای جنوبی پيشنهاد شده بود رد کرده اند.

در اين متمم ها توصيه شده بود مهلتی نود روزه در نظر گرفته شود تا درصورتی که تهران غنی سازی اورانيوم را متوقف کند تحريم ها نيز به اجرا گذاشته نشود.

XS
SM
MD
LG