لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۰۳

هر چهار هلی کوپتری که در دوهفته اخير در عراق سقوط کرد، سرنگون شده اند


پليس عراق ميگويد در بمب گذاريها و تيراندازيهای امروز بغداد سيزده نفر کشته شدند. بغداد ديروز صحنه مرگبار ترين بمب گذاری ها از هنگام حمله تحت رهبری آمريکا به عراق بود. در بمب گذاری انتحاری ديروز دست کم صدو سی نفر کشته شدند. چهار مامور پليس که خودروی حامل آنان به يک بمب جاده ای خورد، جزو کشته شدگان در خشونت های امروز بغداد بودند. امروز همچنين در انفجار يک اتوموبيل در نزديکی يک ايستگاه اتوبوس در بغداد چهار نفر کشته و هفت نفر مجروح شدند. سکنه محله صدريه بغداد امروز در ميان ويرانه های بازار شلوغی که در بمب گذاری انتحاری ديروز نابود شد ، به جستجو برای پيدا کردن اجساد ادامه دادند. در انفجار ديروز بيش از سيصد نفر نيز مجروح شدند. اين انفجار در عين حال موجب خراب شدن چندين ساختمان در آن محله شيعه نشين شد.

در همين حال مقامات ارتش آمريکا امروز گفتند بنظر ميرسد سقوط هر چهار هلی کوپتری که در دو هفته گذشته در عراق رخ داد، ناشی از سرنگون سازی بوده است.

ژنرال ويليام کالدول به خبرنگاران گفت ارتش تاکتيک های خود را برای فرستادن هلی کوپتر اصلاح خواهد کرد

در اين ميان يک سخنگوی دولت عراق سوريه را متهم کرد که با کوتاهی در جلوگيری از تردد ستيزه جويان در مرز، به خشونت در عراق کمک ميکند. وی گفت نيمی از حملات ستيزه گران در عراق توسط افراطيونی انجام ميگيرد که از سوريه وارد ميشوند. سوريه ميگويد آنچه در توان دارد برای کنترل در مرز انجام ميدهد.

XS
SM
MD
LG