لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۴۷

در انفجار چند اتومبيل بمبگذاری شده در بغداد دست کم ۲۰ نفر جان باختند


در حالی که نيروهای آمريکا و عراق خود را آماده تهاجم امنيتی جديدی در بغداد می کنند، مقامات عراق اعلام داشتند انفجار چند اتومبيل حامل بمب، امروز دوشنبه حدود ۲۰ نفر را در پايتخت عراق از پای درآورد. اين انفجارها در يک ايستگاه پمپ بنزين در منطقه سعيديه، يک گاراژ در منطقه نهادا و در نزديکی يک بيمارستان کودکان در محله سينا روی داد.

مقامات آمريکا می گويند تهاجم جديد امنيتی ظرف چند روز آينده آغاز خواهد شد. در اين ارتباط، يک ژنرال عراقی عهده دار امور امنيتی امروز دوشنبه يک مرکز فرماندهی را در بغداد افتتاح کرد. پايتخت عراق به ۹ منطقه امنيتی تقسيم خواهد شد.

در همين حال ارتش آمريکا اعلام داشت نيروهای عراق يکی از فرماندهان ارتش مهدی وابسته به مقتدی صدر، روحانی افراطی اهل تشيع عراق را از پای درآوردند. ارتش آمريکا می گويد اين فرمانده شبه نظامی موجبات حمله به نيروهای ائتلاف را در شمال پايتخت عراق و ربودن افراد آن را فراهم آورده بود. مقامات عراقی می گويند وی رهبر سازمان سياسی صدر در استان دياله بود.

ارتش آمريکا همچنين از کشته شدن يک سرباز ديگر آمريکائی در شمال بغداد در روز يکشنبه به وسيله يک بمب کنار جاده خبر داد.

در رويدادی ديگر، چند مرد مسلح خليل المالکی، يک رهبرمحلی ارتش مهدی وابسته به مقتدی صدر را به ضرب گلوله در شهر بصره به قتل رساندند.

ارتش بريتانيا نيزاعلام داشت يک سرباز بريتانيائی امروز دوشنبه در جريان انفجار بمبی در کنار جاده در نزديکی کنسولگری آمريکا در بصره کشته شد.

XS
SM
MD
LG