لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۵۰

رايس: عمليات اخيرعليه عوامل ايرانی در عراق بخشی از برنامه گسترده نظامی عليه شبکه های ايرانی است


کاندوليزا رايس وزير امورخارجه آمريکا ميگويد حملات اخير عليه عوامل ايرانی در عراق بخشی از يک عمليات نظامی تهاجمی گسترده عليه شبکه های ايرانی در عراق است، که مجوّز انجام آنها ماهها پيش توسط پرزيدنت بوش صادر شده بود.

خانم رايس در مصاحبه ای با روزنامه نيويورک تايمز گفت پرزيدنت بوش اين تصميم را در واکنش به مشاهدات مقامات آمريکائی اتخاذ کرد که از افزايش فعاليت ايرانيان در عراق ، و به توصيف خانم رايس، مهلک در حاصل کار آنان در عراق، حکايت داشت .

نيويورک تايمز ميگويد اشاره خانم رايس به شواهدی بود که نشان ميدهد ايران مسئول توليد اغلب بمب های حساس جاده ای مورد استفاده عليه سربازان آمريکائی در عراق است.

آمريکا ايران را به فراهم ساختن تدارکات برای حمايت از شورشيان و اجازه دادن به تروريست ها در استفاده از قلمرو خود برای رفت و آمد به عراق متهم کرده است.

نيروهای آمريکائی پنج ايرانی را روز پنجشنبه در حمله به يک دفتر ارتباطی دولت ايران در شهر شمالی اربيل در عراق توقيف کردند. مقامات آمريکائی ميگويند آنان با حملات عليه نيروهای آمريکائی و عراقی مرتبط بودند. ايران حمله آمريکا را تقبيح و محکوم کرده، و از عراق خواستار کسب آزادی توقيف شدگان شده است.

XS
SM
MD
LG