لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۰۴

عناصر مسلح بيش از صد مرد را از يک مؤسسه تحقيقاتی در بغداد ربودند


مقامات امنيتی عراق گفتند مردان مسلح نزديک به ۱۵۰ مرد را از يک مؤسسه تحقيقاتی وزارت آموزش عالی در مرکز بغداد، ربودند و به گروگان گرفتند.

مقامات گفتند روز سه شنبه آدم ربايان که به يونيفورم کماندوی پليس ملبس بودند به محل انستيتو آمده و با تهديد اسلحه مردان را به بيست وسيله نقليه سوار کردند و گريختند.

حادثه که ساعت ۹ و سی دقيقه صبح رخ داد، نخستين بار توسط رئيس کميسيون آموزش در مجلس عراق افشا شد که جلسه عادی مجلس را برای اعلام آن قطع کرد. آقای علا مکی از نخست وزير و وزيران کشور و دفاع خواست بلافاصله واکنش نشان دهند. وی اين حادثه را يک فاجعه ملی دانست. آقای عابد طيب، وزير آموزش عالی عراق دانشگاه ها را به علت فقدان امنيت تعطيل اعلام کرد.

وی گفت حاضر نيست شاهد کشته شدن اساتيد باشد. وی گفت از وزرای کشور و دفاع خواسته است از دانشگاه ها و تاسيسات آموزشی عراق حراست کنند.

در گزارش جداگانه ای پليس گفت ستيزه جويان هفت نفر را در حمله به اتوبوسی در نزديکی قريه ماندالی در مرز ايران، به قتل رساندند. دو نفر نيز در اين درگيری مجروح شده اند.

ارتش آمريکا گفت سه نفر مظنون تروريست در حمله هوائی آمريکا در آخر وقت روز دوشنبه که در نزديکی شهر يوسفيه در جنوب بغداد روی داد، به هلاکت رسيدند.

پيش از اين مقامات امنيتی عراق از حمله هوائی ديگر آمريکا به محله شيعه نشين شعله گزارش دادند که به هلاکت دستکم ٥ نفر منجر شد.

ارتش آمريکا درباره آن حمله نظری نداده است.

XS
SM
MD
LG