لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۳۵

بوش: منتظر دريافت توصيه های گروه مطالعات عراق هستم


گروه مطالعات عراق جمعی است متشکل ازاعضای هردوحزب عمده آمريکا ومنصوب کنگره تا نسبت به سياست های آمريکا درقبال عراق اظهارنظرکند و توصيه های لازم را به عمل آورد.

پرزيدنت بوش روزدوشنبه درکاخ سفيد با اعضای اين کميته که رهبری آن را جيمز بيکر وزيرامور خارجه اسبق جمهوری خواه و لی هَميلتون عضو پيشين دمکرات مجلس نمايندگان آمريکا برعهده دارند، ديدارکرد. پرزيدنت بوش می گويد مطمئن نيست که کميته قصد ارائه چه توصيه هائی را دارد، اما معتقد است که بهترين راه حل های نظامی برای عراق بستگی به شرايط محل دارد. انتظارمی رود که کميته درآينده نزديک توصيه های خود را تسليم کند.

دمکرات ها که به دنبال انتخابات ميان دوره ای هفته گذشته کنترل هردومجلس کنگره آمريکا را دردست گرفته اند، تغيير خط مشی درعراق را اولويت خود دانسته اند. سناتور کارل لوين که احتمالا رياست کميته نيروهای مسلح آمريکا را برعهده خواهد گرفت، روزدوشنبه دولت بوش را متهم ساخت که با ناديده گرفتن واقعيت های موجود، همچنان به سياست های ناموفق خود ادامه می دهد. سناتور لوين اظهارداشت زمان آن فرا رسيده است که گزينه های ديگری مورد آزمايش قرارگيرد.

درهمين حال دومتحد عمده آمريکا، يعنی استراليا وبريتانيا، برای پايان دادن به خشونت های جاری درعراق خواستارگفتگو با ايران وسوريه شده اند. پرزيدنت بوش روزدوشنبه اظهارداشت آمريکا انتظاردارد که سوريه کمک کند تا دمکراسی جوان عراق به موفقيت نايل آيد.

m

XS
SM
MD
LG