لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۰۲

موضوع های جديد در برنامه دموکراتها برای کنگره آتی آمريکا 


حزب دموکرات آمريکا وعده تغييراتی عمده از طريق قانونگزاری،و ايستادگی در مقابل پرزيدنت بوش در مورد مسائلی نظير جنگ در عراق را داده است.

نانسی پلوسی دموکرات نماينده کاليفرنيا ميگويد به اعتقاد او پيروزی حزب دموکرات معرف خواست رای دهندگان برای تغيير و تحول است. خانم پلوسی که هنوز در مجلس کنونی نمايندگان رهبر اقليت شناخته ميشود، در دوره آتی قانونگزاری عهده دار رياست اين مجلس خواهد شد. خانم پلوسی ميگويد بخصوص کاملا روشن است که آمريکائيان خواستار مسيری جديد در مورد عراق هستند.

اقدام برای بالابردن حداقل دستمزد، افزايش بودجه امنيت ملی و تغيير جهت دادن سياست انرژی از اتکاء به سوخت های فسيلی به منابع جانشين، احتمالا از جمله ديگر اولويت های دموکراتها خواهد بود.

دموکراتها همچنين کنترل کميته های قدرتمند در مجلس نمايندگان را عهده دار خواهند شد و چند رئيس بالقوه کميته ها قول داده اند که در مورد مخارج وزارت دفاع بررسی و موشکافی های بيشتری بعمل آورند. آنها ميگويند در نظر دارند در باره گزارشهای حاکی از فساد و اتلاف منابع توسط مقاطعه کاران آمريکائی در عراق، و اتهامات مرتبط با ارتباطات مقامات کاخ سفيد و جک آبرام اوف، لابيست سابقی که محکوميت پيدا کرده است ، تحقيق کنند.

XS
SM
MD
LG