لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۰۸

انفجار بمب ده ها کارگر را در صدر شهر عراق به قتل رساند


مقامات عراق ميگويند انفجار بمبی در محله صدر شهر به کشته شدن دستکم ۳۰ نفر و مجروح شدن حدود ٦٠ نفر، منجر شده است.

امروز دوشنبه انفجار در نزديکی محل تجمع گروهی از کارگران که برای پيدا کردن کار در ميدانی ايستاده بودند، به وقوع پيوست. محله صدر شهر نقطه قوت ستيزه جويان شيعی در پايتخت عراق است.

در تحولی ديگر ارتش امريکا اعلام کرد يک تفنگدار دريائی آمريکا روز يکشنبه در نبردی در استان الانبار، کشته شد. ٩٩ سرباز آمريکائی در عراق در اين ماه که مرگبار ترين ماه برای ارتش آمريکا در بيش از يکسال بوده است، کشته شده اند.

روز يکشنبه نيز مردان مسلح ١٧ نفر سرنشينان اتوبوسی را که حامل کارآموزان و مترجمين پليس در نزديک بصره بود، به قتل رساندند. مقامات ميگويند اجساد قربانيان در حوالی اين شهر شيعی نشين کشف شدند.

پيش از اين ارتش آمريکا گفت نيروهای ائتلاف ۱۷ ستيزه گر را که ميخواستند در نزديکی شهر بلاد در شمال بغداد به نيروهای ائتلاف هجوم ببرند، به هلاکت رساندند.

همچنين روز يکشنبه زلمای خليلزاد سفير آمريکا در بغداد گزارشات مربوط به اختلافات نوری المالکی نخست وزير عراق و مقامات آمريکائی را اغراق آميز خواند.

خليلزاد گفت آمريکا سعی نکرده است که اهداف و جدول زمانی خود را به دولت عراق ديکته کند.

روز شنبه پرزيدنت بوش و نخست وزير عراق همکاری خود را پس از يک هفته تنش های علنی بر سر آنچه آقای بوش "جدول زمانی" که واشنگتن اميدوار به دستيابی به آن است خوانده بود، مورد تأييد مجدد قرار دادند.

دو رهبر در يک بيانيه مشترک موافقت خود را برای تسريع بخشيدن به آموزش نيروهای عراقی جهت تقبل امنيت کشور، اعلام کردند.

XS
SM
MD
LG