لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۳۷

نخست وزيرعراق جدول زمانی آمريکا را رد کرد اما قول داد شبه نظاميان را مهارکند


نوری المالکی نخست وزير عراق مجددا قول داده است شبه نظاميان غيرقانونی را سرکوب کند، اما اظهارات مقامات آمريکائی در باره جدولی زمانی برای مهار خشونت را رد کرده است.

آقای مالکی يک روز پس از آنکه مقامات آمريکائی گفتند وی با جدول زمانی موافقت کرده است به خبرنگاران گفت هيچ قدرت خارجی نمی تواند ضرب الاجلی را به دولت عراق تحميل کند.

نخست وزير عراق همچنين گفت با وی در باره يک حمله جديد آمريکا به پايگاه شبه نظاميان شيعه در شهرک صدر در حومه بغداد مشورت نشده بود. اين حمله را نيروهای آمريکائی و عراقی ، با حمايت هوائی آمريکا، در تعقيب يک رهبر ارشد شبه نظاميان عامل جوخه های اعدام انجام دادند. مقامات عراقی ميگويند در جريان عمليات ، چهار نفر کشته و هجده نفر ديگر مجروح شدند. آقای مالکی گفت مقامات عراقی از نيروهای چند مليتی در باره اين عمليات توضيح خواهند خواست.

نيروهای عراقی و آمريکائی پيش از طلوع آفتاب به شهرک صدر رفتند و خيلی زود با شليک مواجه شدند، و برای حراست از خود درخواست حمايت هوائی کردند. يک اطلاعيه ارتش آمريکا ميگويد دولت عراق حمله را مجاز شناخته بود، اما نمی گويد آيا رهبر جوخه اعدام دستگير شده است يا نه.

ارتش آمريکا امروز همچنين گفت در انفجار يک خودرو بمب گذاری شده در حُسيبه در نزديکی مرز سوريه چند نفر کشته شده اند.

XS
SM
MD
LG